Haber Detayı
13 Şubat 2021 - Cumartesi 15:02
 
Acı biber yedirilen sinekkapan bitkisinin hazin sonu
Halk arasında sinekkapan olarak bilinen et yiyen bitki üzerinde yapılan ilginç deneyin sonucu izleyenleri hayrete düşürdü. Acı biber yedirilen sinekkapan bir süre sonra tamamen kurudu.
SAĞLIK Haberi


MÜCADELE HABER- Çoğu kez mucizelere şahit olduğumuz doğanın sakin üyeleri olarak bilinen bitkiler, aslında o kadar da kendi halinde değiller. Birçoğu güneş, su, toprakla beslense de birkaçı etçil. Bizim yakından tanıdığım sinek kapan bitkisi de onlardan biri. Genelde sinek, karınca, arı gibi hayvanlarla beslenen bu bitkiye ilginç bir deney yapıldı. Sinekkapan bitkisine kırmızı acı biber verildi ve sonuç hüsran. Bitki kısa sürede soldu ve en sonunda kurudu. İşte bitkinin acı biberi kaptıktan sonra aşama aşama kuruması.

 

 

Venüs bitkisi (Dionaea muscipula), her bireyin üzerinde 7 tane kapan barındıran bir koloni bitkisidir. Kapanlar, aslında bitkinin yapraklarıdır. Ancak bu yapraklar, bildiğimiz diğer yapraklardan farklı bir görev üstlenmektedirler. Üzerlerine konan sinekleri, arıları ya da üzerinde yürüyen karıncaları tıpkı fare tuzağı gibi yakalar ve sindirirler. Genellikle Amerika'nın Kuzey ve Güney Carolina eyaletlerinde bulunurlar.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Acı, biber, yedirilen, sinekkapan, bitkisinin, hazin, sonu,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023