AK Parti’den Vali Karaloğlu’nu eleştiren İYİ Parti’ye yanıt
Haber
27 Aralık 2021 - Pazartesi 14:49
 
AK Parti’den Vali Karaloğlu’nu eleştiren İYİ Parti’ye yanıt
AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, geçtiğimiz hafta gazetemize ziyarette bulunan İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu’nun Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu’nun kentte yapılan açılışlarda sadece AK Parti’lilerin olmasını eleştirmesine ilişkin açıklamada bulundu.
POLİTİKA Haberi
AK Parti’den Vali Karaloğlu’nu eleştiren İYİ Parti’ye yanıt

MÜCADELE- AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın, partinin il binasında aylık değerlendirme toplantısı için basın mensuplarıyla bir araya geldi. Aydın, İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu’nun açıklamalarına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Diyarbakır’daki gerek Büyükşehir’in gerek ilçe belediyelerinin yaptığı, yapmakta olduğu ve yapacağı bütün hizmetlerin, bütün yeniliklerin birinci ve öncelikli mimarı Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Elbette kendi eserlerimizin açılışlarında da, temel atma törenlerinde de orada ev sahibi olarak yer almaktayız ve buna aynı şekilde de devam edeceğiz.” Dedi.

 

Geçtiğimiz hafta gazetemize ziyarette bulunan İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu ise, “Sayın Valimizin son 5 aydır tamamen hükümetin il başkanı, il başkan yardımcısı, gençlik kolları başkanı ve hükümet kanadıyla geziyor olması beni rahatsız ediyor. Olması gereken yapılan tüm hizmetleri halka sunmak. Şeffaf şeklide herkesi davet etmektir. Özellikle mecliste grubu bulunan il başkanlarını da çağırmasıdır.” Demişti.

 

AYDIN: AK PARTİ OLARAK BİZİM ESERLERİMİZDİR

AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Şerif Aydın’ın açıklamaları şöyle, “Aralık ayı içerisinde İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanının Büyükşehir Belediyesi ve Valilik açılış temel atma programlarına AK Parti il başkanı olarak hep davet edilmemden kaynaklı olarak bir eleştirisi olmuştu. Elbette Valimiz ve Bütün Belediye Başkan vekillerimiz Diyarbakır genelinde çok güzel ve tarihi işlere imza atıyorlar. Diyarbakır’ımız çok nitelikli bir değişim/dönüşüm yaşıyor. Bu arkadaşlarımızın emeklerine yüreklerine sağlık diyoruz. Fakat Belirtmek isteriz ki; Diyarbakır’daki Gerek Büyükşehir’in gerek ilçe belediyelerinin yaptığı, yapmakta olduğu ve yapacağı bütün hizmetlerin, bütün yeniliklerin birinci ve öncelikli mimarı Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Yapılan bütün yollar, parklar, bahçeler, Fabrikalar, Atölyeler Sayın Cumhurbaşkanımızın ve AK Parti İktidarımızın iradesi, desteği ve Diyarbakır’ımıza verdiği desteğin sonucunda ortaya çıkan eserlerdir. Akabinde de Bu ildeki Temsilcisi olarak bizim eserlerimizdir. Millet Bahçeleri de, yapılan yollar da, açılan Organize Sanayi Bölgeleri de Ak Parti olarak bizim eserlerimizdir. Elbette kendi eserlerimizin açılışlarında da, temel atma törenlerinde de orada ev sahibi olarak yer almaktayız ve buna aynı şekilde de devam edeceğiz.”

 

ENSARİOĞLU: HÜKÜMET KANADIYLA GEZİYOR OLMASI BENİ RAHATSIZ EDİYOR

Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Vekili Münir Karaloğlu’nun kentteki yapılan çalışmalarda sadece AK Parti’lileri davet etmesini eleştiren İYİ Parti Diyarbakır İl Başkanı Vejdin Ensarioğlu şu ifadeleri kullanmıştı: “Sayın Valimizi eleştirdiğim yönü var. Son 5 aydır tamamen hükümetin il başkanı, il başkan yardımcısı, gençlik kolları başkanı ve hükümet kanadıyla geziyor olması beni rahatsız ediyor. Olması gereken yapılan tüm hizmetleri halka sunmak. Şeffaf şeklide herkesi davet etmektir. Özellikle mecliste grubu bulunan il başkanlarını da çağırmasıdır. Bende kendi seçmenime bir şeyler anlatabilmeliyim. Bende sayın Valimizden bilgilendirilip kendi seçmenime anlatmalıyım. Bizi davet edebilir. Sayın Valimizle bu konuyu ilk geldiği zaman konuştuğumuzda kendisi bütün etkinlikler sizindir, gelebilirsin demişti. Ama ben davet edilirsem gelirim dedim. Benim orada olmam ve seçmenime anlatımlarımın sayın valimize de büyük fayda getireceğine inanıyorum.” (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’den, Vali, Karaloğlu’nu, eleştiren, İYİ, Parti’ye, yanıt,
Yorumlar
Haber Yazılımı