Amedspor: ‘Misafir Takım’ yazısı bize özgü değil!
Haber
16 Ocak 2022 - Pazar 20:26
 
Amedspor: ‘Misafir Takım’ yazısı bize özgü değil!
Amedspor, Fenerbahçe ile deplasmanda oynanan maçtaki skorbord tabelasında ‘Misafir Takım’ yazısının kendilerine özgü bir davranış olmadığını ve diğer maçlarda da aynı şeklide yazıldığını açıkladı.
SPOR Haberi
Amedspor: ‘Misafir Takım’ yazısı bize özgü değil!

MÜCADELE- Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde mücadele eden Amedspor Kadın Futbol Takımı ligin 6. haftasında deplasmanda karşılaştığı Fenerbahçe Kadın Futbol Takımı’na 3-1 mağlup oldu. Maçta skorbord tabelasında Amed’in ismi ve logosunun kullanılmayıp ‘Misafir Takım’ yazılıp logoya da Türk Bayrağının konulması sosyal medyada tartışmalara neden oldu.

 

Amedspor Kulübü ise konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Fenerbahçe Spor Kulübü Kadın Futbol Takımı ile Kadın Futbol Takımımız arasında bugün deplasmanda oynanan Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi 6. Hafta maçında skorbord tabelasındaki görüntüler ile ilgili kulübümüz yetkilileri maç öncesinde hem TFF hem de Fenerbahçe Spor Kulübü yönetim kurulu nezdinde girişimlerde bulunmuştur.

 

İtirazımız üzerine Fenerbahçe Spor Kulübü yönetimi, kulübümüze özel asla farklı bir tutum içerisinde olmadıklarını, skorbord tabelasının dijital olmadığından kaynaklı kulübümüzün isim ve logosuna yer verilmediğini belirtmişlerdir. Ayrıca ilgili sahada oynadıkları diğer müsabakaların görüntülerini göstermişlerdir.

 

Tarafımıza gösterilen fotoğraflarda aynı durumun diğer müsabakalarda da olduğu tespit edilmiştir.

 

Konu resmi makamlar üzerinden takip edilmekte olup gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır.” (Haber Merkezi)

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amedspor:, ‘Misafir, Takım’, yazısı, bize, özgü, değil!,
Yorumlar
Haber Yazılımı