Diyarbakır'da 941 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı!
Haber
22 Ocak 2022 - Cumartesi 17:11
 
Diyarbakır'da 941 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı!
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, son 49 yılın en yoğun kar yağışı nedeniyle yolu kapanan 941 kırsal mahalleye ulaşımı sağladı.
3.SAYFA Haberi
Diyarbakır'da 941 kırsal mahalle yolu ulaşıma açıldı!

MÜCADELE- Büyükşehir Belediyesi Yapı Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı, kırsal ilçelerde 109 araç ve 188 personelle 24 saat esasına göre yaptığı çalışmada 1047 kırsal mahalleden 941’ine yol açma çalışması yaptı. 5 bin 812 kilometrelik yolu açan ekipler, 106 kırsal mahalleye ulaşımı sağlamak için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Çalışmalar kapsamında Kulp’ta 4, Ergani’de 1, Hani’de 1 hastanın hastaneye ulaştırılması sağlandı. Kar yağışının başladığı günden bugüne 98 hastanın hastanelere ulaşması için yollar açıldı.

 

KENT MERKEZİNDE TUZLAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Kent merkezinde ise ekipler, 250 kilometrelik yol ağında 71 personel, 7 kar küremeli tuz serici, 2 kar küreme aracı, 5 greyder, 14 kazıcı ve yükleyici, 2 kamyonet, 5 pikap, 1 traktör ve 2 loder ile temizleme ve tuzlama çalışması yaptı.

 

Çevre Koruma ve Kontrol ile Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlıkları tarafından oluşturulan ekipler, merkez ilçelerindeki bulvar, cadde, sokak, kaldırım ve meydanlar kar küreme araçlarıyla temizlendi ve buzlanmanın önüne geçilmesi amacıyla tuzlama çalışmaları yapıldı.

 

SOKAKTA KALANLAR OTELLERE YERLEŞTİRİLDİ

Soğuk havalarda vatandaşların mağdur olmaması için özel bir ekip oluşturan Zabıta Daire Başkanlığı, hastaneler, otogar, tren istasyonu, otobüs durağı, bankamatik ve parklarda yaşayan evsizlere yönelik çalışma yaptı.

 

Zabıta ekiplerince tespit edilen yardıma muhtaç ve evsizleri kentteki otellere yerleştiriliyor.

 

CAN DOSTLARA MAMA BIRAKILDI

Sokakta yaşayan ‘Can Dostları’ için çalışma başlatan Sağlık İşleri Daire Başkanlığı, 20 personelden oluşan 5 ekip kurarak belirli noktalarda köpek ve kedi maması bıraktı. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyarbakır'da, 941, kırsal, mahalle, yolu, ulaşıma, açıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı