Diyarbakır’da aile hekimine bıçaklı saldırı
Haber
25 Kasım 2021 - Perşembe 13:45
 
Diyarbakır’da aile hekimine bıçaklı saldırı
Diyarbakır’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde (ASM) görevli Dr. Aziz Tanelçi, iddiaya göre daha önce kendisine gelen hasta bir kadına diyet yapma tavsiyesinde bulundu. Doktorun tavsiyesiyle diyete başladıktan sonra çok zayıfladığını iddia eden hasta kadın, geldiği ASM’deki Dr. Aziz Tanelçi’ye bıçakla saldırıp yaraladı. Hasta kadın polis ekiplerince gözaltına alınırken, saldırıyı kınayan Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu, sağlık çalışanlarının can güvenliğinin artık kalmadığını söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Diyarbakır’da  aile hekimine bıçaklı saldırı

MÜCADELE- Olay sabah saatlerinde Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesi Lunapark Aile Sağlığı Merkezinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, şizofren hastalığına yakalanan bir kadın hasta, kendisine diyet yap dediği için zayıflamasına neden olduğunu iddia ettiği doktora 2 bıçakla saldırdı. Aile hekimine kendisini zayıflattığı gerekçesiyle saldıran kadın hasta, orda görev yapan hekim Dr. Aziz Tanelçi, kolundan ve omzundan yaralanırken, kadın hastayı çevredekiler uzaklaştırdı. Yaralanan doktor, olay yerinden kaçarken, kadın hasta aile sağlık merkezinde bulunan odalardaki sedye ve koltukları elindeki bıçaklarla parçaladı. Olay yerine gelen polis, saldırganı gözaltına alıp incelemelerde bulunurken, doktorun bir hastanede tedavi altına alındığı öğrenildi.

 

 

“HAYAT KURTARAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI HAYATINI BU ŞEKİLDE KAYBETMEMELİDİR”

Konuyla ilgili Sağlık-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Nurhak Ensarioğlu da açıklamada bulundu; “Biz Sağlık-Sen olarak yaptığımız her toplantıda, gittiğimiz her platformda yaptığımız açıklamalarda sağlık çalışanlarına karşı yapılan şiddeti dile getiriyoruz. Artık şiddetin boyutu değişti. Sağlıkçılara yapılan saldırıların boyutu artık silahlı ve bıçaklı saldırılara dönüştü. Bununla ilgili acil ve caydırıcı tedbirler alınmalıdır. Sağlık çalışanları canla ve başla görevlerini yaparken bu tür olaylarla karşılaşmaması, bu tür kendini bilmez insanların saldırısına maruz kalmamaları için acilen tedbirlerin alınması gerekiyor. Bununla ilgili geniş kapsamlı bir çalışma yapılmalıdır. Sağlık çalışanları bu konuda mağdur edilmemelidir. Hayat kurtaran sağlık çalışanları bu yolda hayatını kaybetmemelidir. Pandemiyle mücadelede sağlık çalışanlarının mücadelesi ortadayken, maalesef kendini bilmez insanların bu tür olaylara başvurmaları sağlık çalışanlarının performansını düşürmektedir. Bugün yapılan saldırı, bize bir kez daha sağlık çalışanlarının can güvenliğinin olmadığını bir kez daha ortaya koymuştur. Biz Sağlık-Sen olarak her ay olduğu gibi her zaman bu tür olayların yaşanmaması için Sağlık Bakanlığı ile görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Ayrıca buradan saldırıya uğrayan sağlıkçı kardeşimize de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum, tüm sağlık çalışanlarımızı rabbim korusun diyorum.” Dedi. (Haber Merkezi)

 

Şizofreni hastası kadın, kendisine ''Kilo vermelisin'' diyen doktora bıçakla saldırdı! O anlar kamerada

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyarbakır’da, , aile, hekimine, bıçaklı, saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı