Diyarbakır’da kadın temalı resim sergisi düzenlendi
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 20:19
 
Diyarbakır’da kadın temalı resim sergisi düzenlendi
Dicle Üniversitesi Kadın Sorunları Araştırma Merkezi (DÜKSAM) “Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Semineri ve Kadın Temalı Resim Sergisi” düzenledi.
KÜLTÜR Haberi
Diyarbakır’da kadın temalı resim sergisi düzenlendi

MÜCADELE- Dicle Üniversitesi 15 Temmuz Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Rektör Prof. Dr. Mehmet Karakoç ve eşi Öğr. Gör. Meral Karakoç, Kadın Sorunları Araştırma Merkez Müdürü Prof. Dr. Serda Em, İl emniyet Müdürü Yardımcısı Sinan Demir ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Açılış konuşmasını yapan DÜKSAM Müdürü Prof. Dr. Serda Em, BM Genel Kurulunun 1999 yılında 25 Kasım gününü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan ettiğini belirterek, "Dünya’da ve ülkemizde kadına yönelik her türlü şiddetin önlenmesi konusunda bilimsel çalışmalar yapmak, çeşitli etkinlikler düzenlemek, bu sayede farkındalık yaratmak üniversitelerin görevlerindendir" dedi. Em, bu bilinçle üniversite ve kadın sorunları araştırma merkezi olarak valilik, belediye ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle kadına karşı şiddet konusunda toplumu bilgilendirmek ve duyarlılık oluşturmak, toplumsal bilinçlenmeyi geliştirmek üzere bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

 

Programa konuşmacı olarak Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Ömer Ergün, Psikiyatri Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Betül Uyar, Komiser Yardımcısı Sedef Yeşilyurt katıldı. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyarbakır’da, kadın, temalı, resim, sergisi, düzenlendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı