HDP'nin Diyarbakır mitingi ertelendi
Haber
20 Ocak 2022 - Perşembe 11:47
 
HDP'nin Diyarbakır mitingi ertelendi
HDP'nin Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda düzenlemek istediği miting, yoğun kar yağışı nedeniyle ileri bir tarihe ertelendi.
POLİTİKA Haberi
HDP'nin Diyarbakır mitingi ertelendi

MÜCADELE- Halkların Demokratik Partisi'nin (HDP), 22 Ocak'ta Diyarbakır İstasyon Meydanı'nda "HDP'yi savunuyoruz" şiarıyla düzenlemesini planladığı mitinge ilişkin Tertip Komitesi üyeleri tarafından parti binasında açıklama yapıldı. Kentte etkili olan kar yağışı nedeniyle mitingi ileri bir tarihe ertelemek zorunda kaldıklarını ifade eden Atasoy, "Amed'de kar yağışının bir hafta sürecek olması bizleri bu mitingi ileri bir tarihe ertelememize sebep olmuştur. Bir kişinin dahi hastalanması, rahatsızlanması ya da kaza yapmasını istemeyiz. Bu nedenle mitingimizi ileri bir tarihe erteledik" diye konuştu. 

 

'POLİTİKALARI KAR ALTINDA KALDI'

Kar yağışıyla birlikte kayyımların da sınıfta kaldığını ifade eden Atasoy, "Bir bütünen iktidar politikasının kar altında kaldığını söylemek lazım. Kayyım zihniyetinin bu halkın yararına hiç hizmet yürütemediği açığa çıkmıştır" diye kaydetti. Atasoy, miting tarihinin ilerleyen süreçte belirleneceğini aktardı. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: HDP'nin, Diyarbakır, mitingi, ertelendi,
Yorumlar
Haber Yazılımı