Kızılay ve AFAD, eksi 15 derecede vatandaşları yalnız bırakmadı
Haber
22 Ocak 2022 - Cumartesi 13:04
 
Kızılay ve AFAD, eksi 15 derecede vatandaşları yalnız bırakmadı
Yoğun kar yağışı nedeniyle yolların kapanması üzerine Diyarbakır’ın giriş yollarında bekletilen araç sürücülerine Türk Kızılayı Diyarbakır Şube Başkanlığı tarafından Sıcak Çorba ve Ekmek arası kavurma verildi.
GÜNCEL Haberi
Kızılay ve AFAD, eksi 15 derecede vatandaşları yalnız bırakmadı

MÜCADELE- Diyarbakır-Bingöl karayolu Fis ovası mevkiinde kar nedeniyle kapanan yollarda bekletilen araçlar, yaklaşık 1 kilometrelik kuyruk oluşturdu. Yollarda bekleyen sürücülere Türk Kızılayı Diyarbakır Şube Başkanlığı tarafından kumanya dağıtıldı. AFAD ekipleriyle beraber geç saatlere kadar çalışmalar devam etti.

 

 

Türk Kızılayı olarak ihtiyacın olduğu her yerde olduklarını belirten Türk Kızılayı Diyarbakır Şubesi Başkanı Mesut Işık, “Yolda kalan sürücü ve yolculara ikramlarda bulunuyoruz. Amacımız sürücülerimize ve yolcularımıza yalnız olmadıklarını hissettirmek.” dedi.
 

Diyarbakır Kızılay Şube Başkanı Işık, “Diyarbakır Kızılay, üye ve gönüllüleri, AFAD ekipleri ile birlikte karla mücadelenin ikinci gününde Diyarbakır-Bingöl karayolu Fis ovası mevkiin de araçları ile mahsur kalan vatandaşlarımıza, Yolu açmak için çalışan Karayolları ekiplerine saat 19:00- 23:45 e kadar 300 kişiye Sıcak Çorba, Ekmek arası Kavurma ve Su ikramın da bulunduk. Yolda kara saplanan araçları AFAD ekipleri ile birlikte saplandığı kardan kurtarmaya çalıştık. Hava sıcaklığı -15 i gösteriyordu” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kızılay, ve, AFAD,, eksi, 15, derecede, vatandaşları, yalnız, bırakmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı