Türkiye'nin 'Toprak Dede'si anıldı
Haber
22 Ocak 2022 - Cumartesi 12:49
 
Türkiye'nin 'Toprak Dede'si anıldı
Doğanın korunması için örnek bir mücadele sergileyen TEMA Vakfı Kurucu Onursal Başkanlarından Hayrettin Karaca, vefatının ikinci yılında, çevrim içi düzenlenen “Hayrettin Karaca’yı Anma ve Anlama Töreni”nde anıldı. TEMA Vakfı gönüllülerinin katıldığı törende, Türkiye’nin dört bir yanından Hayrettin Karaca adı verilen sokak ve parkların yanı sıra kendisinin anısına oluşturulan “Hayrettin Karaca Hatıra Ormanı”ndan ilk görüntüler paylaşıldı.
- Haberi
Türkiye'nin 'Toprak Dede'si anıldı

MÜCADELE- Toprak sevgisi gençlik yıllarında başlayan ve hayatını bu sevgiyi koruyup tüm nesillere aktarmaya adayan Toprak Dede Hayrettin Karaca için düzenlenen anma törenine, ülkenin dört bir yanından binlerce TEMA Vakfı gönüllüsü ve doğasever katıldı.  TEMA Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi Ümit Yaşar Gürses, Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç ve Genel Müdürü Başak Yalvaç Özçağdaş’ın yanı TEMA Vakfı Bağlar İlçe Temsilcisi Meki Göger yer aldı. Törende Hayrettin Karaca anısına gerçekleştirilen çalışmalar gönüllülerle paylaşıldı.

 

HAYRETTIN KARACA ADI TÜRKIYE’NIN DÖRT BIR YANINDA YAŞATILIYOR

Ömrünü erozyonla mücadele etmeye ve toprağın korunmasına adayan Hayrettin Karaca anısına her sene bir “Hayrettin Karaca Hatıra Ormanı” oluşturalacağını duyuran Vakıf, törende İzmir, Eskişehir ve Sivas’ta oluşturulan ormanların müjdelerini verdi. Törende ayrıca Türkiye’nin 17 ilinde Hayrettin Karaca adı verilen 17 park, 2 sokak ve 1 botanik bahçenin görüntüleri de paylaşıldı.

 

DENIZ ATAÇ: “TOPRAK DEDEMIZIN YOLUNDAN YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞIZ”

Törende konuşma yapan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç; “20 Ocak 2020’de kaybettiğimiz Kurucu Onursal Başkanlarımızdan Sayın Hayrettin Karaca’nın yokluğunun acısını her gün daha derinden hissediyoruz. Bugün 970 bini aşkın gönüllüsüyle bir halk hareketine dönüşmüş olan TEMA Vakfı’nı, kendisinin en büyük mirası olarak kabul ediyoruz. Örnek aldığımız doğa sevgisi, fikirleri, yaşam tarzı ve Atatürkçülüğü ile Toprak Dedemizin yolundan yürümeye devam edeceğiz” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkiye'nin, 'Toprak, Dede'si, anıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı