Haber Detayı
02 Kasım 2020 - Pazartesi 14:39
 
Vali Karaloğlu: Eski Hal garip bir alana dönüşmüş
Diyarbakır Yenişehir ilçesinde yürütülecek projelere ilişkin yapılan değerlendirme toplantısında konuşan Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Karaloğlu, ilçe belediyesinin her yaşa hitap eden projeleri olduğunu söyledi. Yenişehir ilçesinde bazı sorunlu mahallelerin ve alt yapı sorunu olduğuna dikkat çeken Vali Karaloğlu, “Eski hal şehir merkezinde kalmış, büyükşehir belediyesi olarak orada çalışma yürütüyoruz, orada her türlü iş yapan var, garip bir alana dönüşmüş, orayı kente yakışır bir mekana dönüştürmeyle ilgili şuanda proje çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
GÜNDEM Haberi


MÜCADELE HABER- Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Münir Karaloğlu, Yenişehir ilçesine yönelik değerlendirme toplantısına katıldı. Toplantıya Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikçi, kurum müdürleri ve amirleri katıldı. Toplantıda Yenişehir Kaymakamı ve Beledi Başkan Vekili Murat Beşikçi, sorun ve sıkıntıları aktararak çözüm önerilerinde bulunurken, ardından ilçede yapılan dev başarılı projelerin slayt gösterimini yapıldı.

 

 

"ÇELİKEVLER, AZİZİYE, MAHALLESİ GİBİ SONRADAN OLUŞMUŞ PLANSIZ, RUHSATSIZ OLUŞMUŞ MAHALLELERİMİZ VAR"

Yaklaşık 5 saat süren toplantıda, Yenişehir Belediyesinin sosyal belediyecilik olarak her yaşa hitap eden projeleri olduğunu belirten Vali  ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münir Karaloğlu, Kaymakam Murat Beşikçi’yi tebrik etti. Vali Karaloğlu, “İnsanımıza dokunmamız, sahip çıkmamız lazım. Özellikle dezavantajlı gruplara, özel ihtimam göstermemiz gerekir. Hem büyükşehir belediyesi hem de ilçe belediyelerimiz de sosyal belediyecilik anlamında güzel işler yapmaya gayret ediyoruz. Elbette ki Yenişehir ilçemizde sorunlu mahallelerimizde var, Çelikevler, Aziziye, mahallesi gibi sonradan oluşmuş plansız, ruhsatsız oluşmuş mahallelerimiz var. Buralarda hem alt yapı yapmakta hem de hayat stantlarını yükseltmekte zorlanıyoruz. Bunların bir kısmında kentsel dönüşüm planlamamız gerekiyor, bununla ilgili Çevre Şehircilik Bakanlığı, Büyükşehir ve Yenişehir belediyelerin çalışmaları var takip edeceğiz. Bir kısmını dönüştürmeden önce alt yapı sorunlarını da çözmeye çalışıyoruz. Eski hal şehir merkezinde kalmış, büyükşehir belediyesi olarak orada çalışma yürütüyoruz, orada her türlü iş yapan var, garip bir alana dönüşmüş, orayı kente yakışır bir mekana dönüştürmeyle ilgili şuanda proje çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah yapacağımız çalışmalarla hem Diyarbakır genelinde hem de Yenişehir ilçemizde yaşam kalitesini yukarıya çektiğimiz, insanların bu şehirde yaşamaktan keyif aldıkları, bir il ve ilçeye dönüştürürüz" diye temenni ediyorum” dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Vali, Karaloğlu:, Eski, Hal, garip, bir, alana, dönüşmüş,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023