VİDEO- Diyarbakır'da halay ve horon gösterisi yapıldı
Haber
15 Ocak 2022 - Cumartesi 15:49
 
VİDEO- Diyarbakır'da halay ve horon gösterisi yapıldı
Diyarbakır'da düzenlenen "Hamsi Şöleni"nde halay ve horon gösterisi yapıldı, hamsi balığı ve kadayıf ikram edildi.
- Haberi
VİDEO- Diyarbakır'da halay ve horon gösterisi yapıldı

Fatih SURUÇ

MÜCADELE- Diyarbakır'ın merkez Sur İlçe Belediyesi ile Trabzon'un Of İlçe Belediyesi iş birliğiyle Sur ilçesi Dağkapı Meydanı'nda "Halay da Bizim Horon da Bizim" temasıyla "Hamsi Şöleni" düzenlendi. Etkinlikte, halay ve horon gösterisi yapıldı, şarkılar söylendi, yaklaşık 2 ton hamsi balığı ve kadayıf dağıtıldı.

 

 

OF'TA CİĞER FESTİVALİ

Of’ta ciğer festivalinin yapılacağını söyleyen Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, “İnşallah onlara da ciğer kebabımızı tattıracağız. Ramazandan sonra da bu etkinlik gibi ciğer festivali de Of'ta yapılacak. O zaman da Karadenizli dostlarımız ciğer kebabının tadına bakacak. Bu vesileyle muhabbet ve dostluğumuzu artıracağız." diye konuştu.

 

 

“KUZEYİ, GÜNEYİ, DOĞUSU VE BATISIYLA BİRİZ, BERABERİZ”

Sur ilçesinde onlarca medeniyetin kardeşçe ve huzur içinde yaşadığını dile getiren Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Abdullah Çiftçi ise, "Biz biriz, beraberiz. Kürt'ü, Türk'ü, Laz'ı, Çerkez'i, kuzeyi, güneyi, doğusu ve batısıyla biriz, beraberiz, büyük bir milletiz. Diyarbakırlı, Diyarbakır'a, huzuruna sahip çıkarsa ve bu şehrin güzelliklerini tüm dünya ile paylaşırsa bu şehir çok kısa sürede çok önemli yerlere gelecek. Bu şölen kuzeyin güneyle, güneyin kuzeyle, doğunun batıyla buluşması noktasında bir vesile oluyor. Halay ve horondaki gibi el ele ve kol kola hareket etmemiz lazım." Şeklinde konuştu.

 

 

“SOFRAMIZI, SOFRANIZLA PAYLAŞMAKTAN DOLAYI SİZLERE ŞÜKRANLARIMI ARZ EDİYORUM”

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu’da, "Gerçekten bu büyük medeniyet Dicle’siyle, Fırat'ıyla burada bulunan o değerli topraklarıyla bugüne kadar yetiştirdiği değerli evlatlarıyla bundan sonra da hep birlikte bu ülkeye, bu güzel vatana inşallah çok güzel hizmetler yapacak, çok değerli evlatlar yetiştirecek. Buna yürekten inanıyorum. Bunu bugün bizi burada Bizi burada ağırlayan siz değerli Surluların, Diyarbakırlıların gözlerindeki o güzel ışıkta gördüğünü ifade etmek istiyorum. Çok değerli Diyarbakırlılar bu tip organizasyonların aramızdaki muhabbeti, aramızdaki sevgiyi, dostluğu sürekli kılacağına yürekten inanıyor ve burada olmaktan, soframızı, sofranızla paylaşmaktan ve bizleri aranızda ağırladığınızdan dolayı sizlere şükranlarımı arz ediyorum” Dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: VİDEO-, Diyarbakır'da, halay, ve, horon, gösterisi, yapıldı,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı