ABD'nin Louisiana eyaletinde yoğun sis nedeniyle zincirleme bir kaza meydana geldi. 23 Ekim Pazartesi sabahı yaşanan olayda, ilk belirlemelere göre en az yedi kişi hayatını kaybederken ölü sayısının artabileceği belirtildi.

The Guardian'ın haberine göre, Louisiana'daki bataklık yangınlarının yarattığı duman da sisin oluşmasında ve kazanın yaşanmasında etkili oldu. Kazada 25 kişi de yaralandı.

ARAÇLARDAN BİRİ SUYA DÜŞTÜ, SÜRÜCÜ YARA ALMADAN KURTULDU

Olay yerinden paylaşılan görüntülerde, uzun bir yol boyunca üst üste binmiş, bazıları alevler içinde kalmış araçlar görülüyordu.  Kazaya karışan araçlardan birini sürücüsü olan Christopher Coll, yaşadıklarını yerel basına şu sözlerle anlattı: "Ben çoktan frene basmış yavaşlıyordum; o anda bir F-250 (marka araç) römorkumun üzerine sürerek beni de önüne kattı."

Kazanın ardından Manchac bölgesine yakın I-55 yolunda iki taraflı uzun araç kuyrukları oluşurken, yolda mahsur kalan sürücüleri kurtarmak için okul servisleri kullanıldı. Polisten yapılan açıklamaya göre, kaza sırasında araçlardan biri otoyol üzerindeki korkulukları aşarak suya düştü; aracın sürücüsü olaydan yara almadan kurtuldu. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi