Diyarbakır Stadyumu'nda önceki gün (5 Kasım) oynanan Amedspor - Etimesgut Belediyespor maçında Amedsporlu futbolcu Oktay Aydın’ın annesi Fatma Aydın’ın da aralarında bulunduğu 11 kişi İstiklal Marşı sırasında ayağı kalkmadıkları gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Amedspor’da seri bitti, liderlik gitti Amedspor’da seri bitti, liderlik gitti

"HER MAÇTAN TARAFTAR GÖZALTINA ALINIYOR"
Artı Gerçek’e konuşan kulüp avukatı Mervan Arslan, Amedspor taraftarlarına yönelik bu uygulamaların her maçta yaşandığını söyledi. Arslan, “Her maçımızda 10-15 kişi bazen 20 kişi bu şekilde gözaltına alıyor. O kişiler hasta mıdır, ya da o anda dalmış mıdır bunlara bakılmaksızın tamamen cezai bir müeyyide olarak kullanılıyor. Bizler taraflarımıza yapılan baskıyı kabul etmiyoruz. Amedspor olarak bu halkın takımı olduğumuzu yineliyoruz. Biz nasıl halkın yanındaysak, halkımız da daha çok yanımızda olacaktır” diye konuştu.

"AYAĞI KALMAK SUÇ DEĞİL"
İstiklal Marşı okunduğu sırada ayağa kalkmamanın hukuken bir suç olmadığını söyleyen Arslan, “”Burada asıl olay polisin orada kendisine verilen yetkisini aşarak olay çıkarma dürtüsü ve bu şekilde de Amedspor taraftarı üzerinde baskı kurma istemidir. Daha az taraflar gelsin, daha az destek olsun mantığıyla hareket ediliyor. Asıl sorun eşitlik olmamasıdır” dedi.