Elazığ’da tek katlı evde yangın çıktı: Kullanılamaz hale geldi! Elazığ’da tek katlı evde yangın çıktı: Kullanılamaz hale geldi!

Şehitkamil ilçesine bağlı Karahöyük Mahallesi'nde yaşayan Erdal Öztürk, 2008 yılında kayboldu. Yakınlarının ulaşamadığı Öztürk'ün kaybettiği için kayıplarda bulundu. Ancak aradan geçen zaman içerisinde Öztürk'e ulaşılamadı. Aradan geçiş süreci Öztürk'e ulaşılamazken, geçen yıl sonunda Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayın aydınlatılması için çalışma başlattı. Ekipler, 16 yıllık süreçte Öztürk'ün bulunamadığı bir cinayete kurban gitme olasılığının güçlendiği üzerinde durmaya başladı. Ailesi ve yakınlarını içeren ekipler tarafından alan ekiplerinin incelemesinde Erdal Öztürk'ün dini nikahlı eşi SY'nin olayından kısa bir süre sonra başka biriyle evlendirildiğini saptadı. 

Ekipler ayrıca incelemesinde Erdal Öztürk'ün kaybolmasından kısa bir süre önce kentin kırsal mahalleye taşındığını da belirledi. Cinayet olasılığı, bölgedeki ekiplerin bölgede yaptığı gelişmeler Öztürk'ün dini nikahlı eşinin ailesi tarafından yetiştirilebileceği bilgisine ulaştı. Bunun üzerine ekipler, Öztürk'ün eski kayınbabası Hanifi Yılgın, kayınbiraderleri Mehmet Hanifi Yılgın, Orhan Yılgın ve bacanağı olan Resul Yılgın'ı takibe aldı. Ekipler, soruşturmanın ardından 4 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 4 şüpheli, sorgulamasında Erdal Öztürk'ü aile içi bin nedenden çıkan tartışmanın ardından arazide dövüp, ardından yakıp yerin 6 metrelik gömdüklerini itiraf etti. Şüphelilerin bu itirafının ardından Karahöyük Mahallesi'nde bulunduğu yerde yaptığı kazı çalışması yerin 6 metre derinliğinde yakılmış olan Erdal Öztürk'ün kemik parçalarına ve lastik parçalarına ulaştı. 4 şüpheli, emniyetteki operasyonların ardından çıkarıldıkları nöbetçiler hakimlik tarafından tutuklandı.

Kaynak: DHA