TFF 2.Lig Kırmızı Grubu şampiyon olarak tamamlayan Diyarbakır ekibi önümüzdeki sezon 1.Lig mücadelesi verecek. Yaz döneminde kadroda birçok değişimin yaşanacağı düşünülen Amedspor’da kimler gidecek? İşte gidecekler tam listesi…

AMEDSPOR’A KİRALIK OLARAK GELMİŞLERDİ

Amedspor çıktı Urfaspor kaldı! 1. Lig’de hangi bölgeden kaç takım var? Amedspor çıktı Urfaspor kaldı! 1. Lig’de hangi bölgeden kaç takım var?

Diyarbakır takımından gidecek oyuncular arasında performansıyla beğeni kazanmış olan Dijlan Aydın yer almakta. Aydın, Süper Lig ekibi İstanbulspor’dan kiralık olarak Amedspor’a imza atarken sezon içerisinde 25 maçta forma şansı buldu. Futbolcu bu maçlarda bir gol atarken sezon sonunda kulüpten ayrılacak isimler listesinde yer aldı.

Amedspor’dan ayrılacak bir diğer isim ise Eyüpspor’dan kiralık olarak alınan, sezon içerisinde dört maçta forma şansı bulan Muhammet Yeşil olacak.

Kulüpten ayrılacak son isim ise Beşiktaş’ın altyapısından yetişmiş, İstanbulspor’dan kiralık olarak Amedspor’a gelmiş olan Muhammed Enes Durmuş olacak. Durmuş Amedspor’da 31 maçta forma giyerken iki gol atmayı da başardı.

Muhabir: Onurcan GÜLER