DEPSAŞ Enerji Spor Kulübü, 15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Turkish Open WAKO Dünya Kupası’nda önemli başarılara imza attı. Kulüp sporcuları, gösterdikleri üstün performans ile turnuvadan toplam 11 madalya ile döndü.

Diyarbakırlı sporcular Avrupa şampiyonu oldu! Diyarbakırlı sporcular Avrupa şampiyonu oldu!

3 SPORCUDAN 4 ALTIN MADALYA
Turnuvada Emrah Yaşar, full contact 91 kilogramda altın madalya kazanarak zirveye oturdu. Soner
Dilmaç, 81 kilogramda hem low kick hem de K-1 branşlarında birinci olarak çifte şampiyonluk yaşadı. Ayrıca Yakut Yılmaz, kick light 63 kilogramda altın madalya ile dikkat çekti. 

ERSAYAR, BURGU VE YAKUT’TAN GÜMÜŞ MADALYA
Gümüş madalyalar ise 54 kilogramda mücadele eden Bedirhan Ersayar ve 57 kilogramda müsabakalara çıkan Maşuk Burgu tarafından full contact branşında geldi. K-1 rules dalında ise 57 kg’da Sidar Yakut, gümüş madalyanın sahibi oldu.

KULÜP, TOPLAM 11 MADALYA KAZANDI
Bronz madalyalar, 67 kilogramda low kick branşında Mehmet Eriş ve 54 kilogramda K-1 branşında
İbrahim Halil Cedi tarafından kazanıldı. Ayrıca, point fighting branşında Yusuf Mahmut Usta ve Haktan Doğru, bronz madalya ile dikkat çekti. Kulüp, turnuvada toplamda 11 madalya kazandı.

“DİSİPLİN BAŞARIYI GETİRİYOR”
Turkish Open WAKO Dünya Kupası’ndaki başarılara ilişkin açıklamalarda bulunan DEPSAŞ
Enerji Spor Kulübü Sportif Direktörü Mehmet İpek, “Sporcularımızın elde ettiği başarılar, sadece fiziksel yeteneklerinin değil, aynı zamanda kararlılık ve disiplinlerinin de bir göstergesi. Disiplin başarıyı getiriyor. Başarı ise sporcularımız için motivasyon, bizler için gurur sağlıyor. Bu vesileyle sporcularımızı, ailelerini ve hocalarını bir kez daha kutluyorum.” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi