Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda merkez ilçe belediyeleri ile birlikte düzenlenen “Amed Temizlik Kampanyası”, Dağkapı Meydanı’nda start aldı. İlçe belediyelerinin eş başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Emrullah Gördük, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları ve ilgili birim müdürlerinin katıldığı kampanya programı konuşmalarla başladı. Programa katılanlar, üzerinde Türkçe, Kürtçe (Kurmancî-Zazakî) "Amed'i seviyorum kirletmiyorum”, “Ez ji Amedê hez dikim qirej nakim”, “Ez Amedê ra hes kena leymin nêkena” yazılarının bulunduğu tişörtler giydi.

BAKAN: KAMPANYA KENTİ TERTEMİZ YAPANA KADAR DEVAM EDECEK
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Reşat Bakan, Diyarbakır’ın tertemiz olabilmesi için “Diyarbakır’ı seviyorum kirletmiyorum” kampanyasını başlattıklarını söyledi.  Bakan, şöyle konuştu: “Kampanyamızı bugün başlatıyoruz ama bitirmiyoruz. Diyarbakır’ı tertemiz yapana kadar, tüm gayretimizle çalışanlarımızla birlikte, ilçe belediyelerimizle birlikte, kentimizi hak ettiği temiz, hijyen, çağdaş, sağlıklı bir ortama getirene kadar devam edeceğiz. Halkımızın da kampanyaya destek vermesini bekliyoruz.”

ÖNKOL: TEMİZ BİR AMED İÇİN TOPLANDIK
Sur Belediyesi Eş Başkanı Gülan Fatma Önkol ise, bugün burada Diyarbakır’ın daha temiz bir şehir olabilmesi için toplandıklarını belirterek, “Bizler için Amed’in her sokağı, her mahallesi çok anlamlı, çok değerlidir. Mahallelerimizin hak ettiği temizliğe ihtiyacı var. Halkımızın duyarlılığa davet etmek için temizlik kampanyası başlattık. Katılım gösteren, destek veren herkesin emeğine yüreğine sağlık.” diye konuştu.

AKDAĞ: SOKAKLARI TEMİZ TUTMALIYIZ
Yenişehir Belediyesi Eş Başkanı Safiye Akdağ da, temizliğe çok önem veren bir toplumdan geldiklerini ifade ederek, şunları kaydetti: “Biliyorsunuz, annelerimiz yağmurda bile evlerinin avlusunu süpürüyorlardı. Ama bizler onlarının o hassasiyetini tam kavramış değiliz. Evimizde, çocuklarımıza, tüm ailemize, temiz kent bilincini aktarmalıyız. Bu temizlik farkındalığını geliştirmeliyiz. Çünkü Amed, kentimiz, bizim için çok değerli. Her sabah güne o sokaklarda başlıyoruz, onun için temiz tutmalıyız. Her gün bin 464 temizlik işçisi ile 342 makinayla tüm Diyarbakır’da temizlik çalışması yürütülmektedir. Lütfen her akşam 17.30 ile 18.00 arasında çöpünüzü belirlenmiş alanlara bırakın. Arkadaşlarımız bu aralarda çöpleri topluyor, onlara yardımcı olalım.”

TEMİZLİK YAPILDI, VATANDAŞLAR BİLGİLENDİRİLDİ
Konuşmaların ardından eş başkanlar ve beraberindekiler, Sur ilçesi Gazi Caddesi, Melikahmet Caddesi ve Hz. Süleyman Caddesi’nde temizlik yaparak, erbaneler eşliğinde vatandaşlar kampanyayla ilgili bilgilendirdi.

Diyarbakır güncel altın fiyatları ne kadar? Diyarbakır güncel altın fiyatları ne kadar?

BAĞLAR VE KAYAPINAR’DA KAMPANYA ETKİNLİĞİ
İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin hedef kitle olarak belirlendiği kampanya ilişkin Bağlar ilçesi Hatboyu Caddesi ve Kayapınar ilçesi Rojava Parkı’nda etkinlik düzenlendi.

Kaynak: Bülten