Diyarbakır'da hafta sonu gelince vatandaşlar keyifli zaman geçirmek için aileleriyle birlikte Kayapınar'da yeni stadyum yolu üzerinde bulunan Lunapark'ı tercih ediyor. Birbirinden farklı eğlence alternatiflerinin yer aldığı merkezde doyasıya eğlenen çocuklar, hafta içinde okulda yaşadıkları yorgunluğu da üzerlerinden atıyor.

Diyarbakır’da açık olan lunapark’ta kimi çocuklar oyuncakları, kimleri de merkezin içinde yer alan mini su havuzunu tercih etti. Ortaya renkli görüntüler çıktı.

Çocukların mutluluğu ailelerine de yansıdı. İki çocuğuyla birlikte geldiğini söyleyen Aysel Demir, "Çocuklar hafta içi okula gidiyor. Yılsonu da geliyor. Haliyle yorgunluk da var. Burası çok güzel. Çocuklar çok seviyor, mutlu oluyor. Fırsat buldukça geliyoruz. Çok memnunuz" ifadelerini kullandı.

Diyarbakır Lunapark Bayram

İlana çıktı! Dicle Üniversitesi yeni rektörünü bekliyor İlana çıktı! Dicle Üniversitesi yeni rektörünü bekliyor

İlk kez Diyarbakır'da Lunapark'a geldiğine dikkat çeken ortaokul öğrencisi Dilan Çetin, “Ankara'da gitmiştim. Diyarbakır için güzel bir hizmet olmuş. Ben de arkadaşlarımla beraber geldim. Herkese tavsiye ediyorum. Hem seçenek çok, hem güvenli" şeklinde konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi