Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bulunan Şehit Polis Sabri Kün İlkokulu 3-M sınıfı öğrencisi Heja Azra Yıldız, katıldığı Elazığ Uluslararası Satranç Turnuvası 8 Yaş Altı Satranç Turnuvasında 55 sporcu içinde 9 maçını da erkeklere karşı oynayıp berabere dahi kalmadan tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu. 

Diyarbakır’da fırınlar bayramda açık mı? Diyarbakır’da fırınlar bayramda açık mı?

55 SPORCU İÇİNDEN KAZANDI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Satranç Federasyonu, Elazığ Belediyesi, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi işbirliğiyle Cumhuriyetin 100. Yılında 6 Ülke, 30 Farklı şehirden katılımcıyla 28 Ekim - 02 Kasım tarihleri arasında Satranç Turnuvası düzenlendi. ‘Elazığ Belediyesi Yüzyılın Hamlesi Uluslararası Satranç Turnuvası’nda Diyarbakırlı Heja Azra Yıldız, 55 sporcu içinde 9 maçını da erkeklere karşı oynayıp berabere dahi kalmadan tüm maçlarını kazandı


2 ÖDÜL BİRDEN 
Yıldız’ın okulundan yapılan açıklamada, “Diyarbakır satranç tarihinde ilk kez bir kız sporcu uluslararası turnuvada 9 tam puana ulaştı. Bu turnuvada Heja Azra Yıldız, hem kadın sporcularda hem de genel kategoride erkek rakiplerini de yenerek Kayapınar ilçemize şampiyon olarak 2 ödül kazandırdı. Elde ettiği derecelerle bizleri gururlandıran milli sporcumuza gelecekte katılacağı uluslararası müsabakalarda başarılar diliyoruz. Kendisini, ailesini ve bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Haber: Remziye ÇELİK
 

Editör: Remziye Çelik