Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde bulunan Şehit Polis Sabri Kün İlkokulu 3-M sınıfı öğrencisi Heja Azra Yıldız, katıldığı Elazığ Uluslararası Satranç Turnuvası 8 Yaş Altı Satranç Turnuvasında 55 sporcu içinde 9 maçını da erkeklere karşı oynayıp berabere dahi kalmadan tüm maçlarını kazanarak şampiyon oldu. 

Deprem uzmanı açıkladı: Diyarbakır tehlike altında mı? Deprem uzmanı açıkladı: Diyarbakır tehlike altında mı?

55 SPORCU İÇİNDEN KAZANDI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Satranç Federasyonu, Elazığ Belediyesi, İpek Yolu Uluslararası Çocuk ve Gençlik Çalışmaları Merkezi işbirliğiyle Cumhuriyetin 100. Yılında 6 Ülke, 30 Farklı şehirden katılımcıyla 28 Ekim - 02 Kasım tarihleri arasında Satranç Turnuvası düzenlendi. ‘Elazığ Belediyesi Yüzyılın Hamlesi Uluslararası Satranç Turnuvası’nda Diyarbakırlı Heja Azra Yıldız, 55 sporcu içinde 9 maçını da erkeklere karşı oynayıp berabere dahi kalmadan tüm maçlarını kazandı


2 ÖDÜL BİRDEN 
Yıldız’ın okulundan yapılan açıklamada, “Diyarbakır satranç tarihinde ilk kez bir kız sporcu uluslararası turnuvada 9 tam puana ulaştı. Bu turnuvada Heja Azra Yıldız, hem kadın sporcularda hem de genel kategoride erkek rakiplerini de yenerek Kayapınar ilçemize şampiyon olarak 2 ödül kazandırdı. Elde ettiği derecelerle bizleri gururlandıran milli sporcumuza gelecekte katılacağı uluslararası müsabakalarda başarılar diliyoruz. Kendisini, ailesini ve bu başarıda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Haber: Remziye ÇELİK