CHP'nin 38. Olağan Kurultayı'nda Özgür Özel yeni genel başkanı oldu. Kurultayda konuşma yapan CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu’nun konuşmaları dikkat çekti. Tanrıkulu, “Ben CHP Diyarbakır Milletvekili olarak konuşmaktan onur duyuyorum; ancak partiye katıldığımdan beri kimseye gösterilmeyen tepkinin bana gösterilmesinin iki sebebi var, birincisi insan hakları savunucusu olduğum, ikincisi de Kürt olduğum için.” İfadelerine yer verdi.

Diyarbakır Surları mı, Ankara Kalesi mi? Diyarbakır Surları mı, Ankara Kalesi mi?

“HALKIMIZA SÖZ VERDİK; ANCAK KAYBETTİK”

İşte Tanrıkulu’nun konuşması şöyle: “İkinci yüz yılda iktidara geleceğiz diye halkımıza söz verdik; ancak kaybettik ve bunun özeleştirisini yapamadık. 14 Mayıs'a kadar bizim düsturumuz, eşitlik, adalet, insan hakları ve refahtı. 14-28 Mayıs sürecinde gizli protokollerle bunu heba ettik.

“BANA GÖSTERİLEN TEPKİNİN İKİ SEBEBİ VAR”

Ben CHP Diyarbakır Milletvekili olarak konuşmaktan onur duyuyorum; ancak partiye katıldığımdan beri kimseye gösterilmeyen tepkinin bana gösterilmesinin iki sebebi var, birincisi insan hakları savunucusu olduğum, ikincisi de Kürt olduğum için.

“KÜRTLER BİR TARAFA ATILIYOR”

Ortada yenilgi, kayıp varsa; ilk olarak Kürtler bir tarafa atılıyor. Bu seçimde de böyle oldu, yarattığımız güveni 14-28 Mayıs sürecinde gizli protokollerle heba ettik.

“CHP DEĞİŞMEDEN, TÜRKİYE DEĞİŞMEZ”

Bu Kurultay'da kaybettiğimiz güveni yeniden inşa etmeliyiz. CHP değişmeden, Türkiye değişmez.

Haber: Fatih SURUÇ