Diyarbakır’da yarışma: Birinciye 5 bin lira Diyarbakır’da yarışma: Birinciye 5 bin lira

İddialara göre, Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılacak ihaleye başvuran şahıs veya şahısların evrakları sistem tarafından reddedildi. Durumu kabullenmeyen şahıs veya şahıslar kurum yetkililerini suçlayarak İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Cengiz'i darp etti.

Şube Müdürü Mehmet Cengiz'in darp edilmesi olayını tepki gösteren Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şubesi, Kulp İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklaması yaparak saldırganların cezalandırılması gerektiğini söyledi.

SALDIRGAN SERBEST BIRAKILDI

Eğitim çalışanlarının neredeyse gündelik rutini haline gelen şiddetin, yeterli ve gerekli önlemler alınmadığı için eğitim çalışanlarını tehdit etmeye ve can yakmaya devam ettiğini söyleyen Eğitim Bir-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Ramazan Tekdemir, "Daha acı olanı ise eğitimci arkadaşımıza şiddet uygulayan şahsın 24 saat kolluk kuvvetlerinin gözetiminde kaldıktan sonra serbest bırakılmış olmasıdır. Tek başına bu durum, eğitim çalışanlarının güvencesiz ortamda, eğitim çalışanlarını şiddet ortamının mağduru kılan hukuki zaafiyetlerle karşı karşıya oldukları bir zeminde ve yetersiz mevzuat düzenlemeleri altında görevlerini ifa ettiklerinin açık göstergesi olmuştur." dedi. (Haber Merkezi)