En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi? En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi?

Diyarbakır İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Dicle Üniversitesi arasında İl Tarım ve Orman Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen iş ve işlemlerle ilgili Ziraat Fakültesi ve Veteriner Fakültesi öğrencilerinin bilgilendirilerek ilerde çalışma hayatına entegrasyonlarına yardımcı olmak amacıyla 2022 yılında işbirliği protokolü imzalandı. İmzalanan işbirliği protokolü çerçevesinde Ziraat Fakültesi öğrencilerine badem ve fıstık ağaçlarında balon ve budama eğitimi verildi.

Sur ilçesi Karaçalı Mahallesinde Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü öğrencilerine yönelik düzenlenen eğitime programına Dicle Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümünden Doktor Öğretim Üyesi Zafer Aktürk Bahçe Bitkileri Bölümü 3 ve 4 sınıf öğrencileri ile İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Ahmet Muratoğlu Ziraat Mühendisi Zelal Aslan ve Sosyolog Naciye Gülşah Polat,  Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğünden Ziraat Mühendisleri Bayram Sevinçer,  Ercan Akmeşe ve Zeliha Menteş katıldı.

Programa katılan öğrencilere badem ve fıstık ağaçlarında balon ve budama eğitimi verildi.

Haber: Ejder Ediz IŞIK