Yenişehir Belediyesine bağlı Rabia-Tül Adevviye Kadın Kültür ve Sanat Merkezin’de eğitim alan ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri tarafından hazırlanan tablolar ile Engelsiz Yaşam Merkezi'nde üretilen takılar sanatseverlerle buluştu.

Diyarbakır’da yarışma: Birinciye 5 bin lira Diyarbakır’da yarışma: Birinciye 5 bin lira

RESİM VE TAKI TASARIM SERGİSİNE İLGİ
Diyarbakır Yenişehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde eğitim veren Rabia Tül Adevviye Kadın Kültür ve Sanat Merkezinde kursiyerler tarafından hazırlanan 100’lerce tablo kentin işlek alışveriş merkezinde sergilendi. Engelsiz Yaşam Merkezindeki özel gereksinimli bireyler de hazırladıkları tablolar ve el emeği takılarla stantlarda yerlerini aldı. Resim ve takı tasarım sergisi vatandaşların yoğun ilgisini gördü.

SANATIN HER ALANINDA VARIZ
Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, “Sanatın her alanında varız. Emeği geçen eğitmenlerimize teşekkür ederim.

Burada gençlerimizin sanatla buluşmasını sağlıyoruz. Öğrencilerimizin bu güzel eserlerinin hem bizler hem de gün içerisinde sergiyi ziyarete gelecek olan akranları tarafından görülmesini sağlamak bizim için mutluluk verici. Özel gereksinimli bireylerimizin de ellerinden çıkan takı tasarımlar ve birbirinden eşsiz tablolar bizim için çok kıymetli” dedi. 

Haber: Halide GÜNEŞ