Diyarbakır’da son haftalarda yaşanan güneşli hava, bugün yerini sağanak yağmura bıraktı. Daha düne kadar park, bahçe ve tarihi mekanlarda gezip güneşli havanın keyfini çıkaran vatandaşlar, bugün etkili olan yağmur nedeniyle kışlık giysilerinin yanı sıra şemsiyelerini de dolaplardan çıkardı.

TFF Amedspor’u PFDK'ye sevk etti TFF Amedspor’u PFDK'ye sevk etti

ŞEMSİYELER SATIŞTA

Kentte etkili olan yağmur nedeniyle şemsiye satıcıları da şemsiyelerini çıkararak dükkanlarının önüne astı. Dışarıda yağmura yakalanan ya da şemsiyesi olmadığı için şemsiye almaya giden vatandaşlar, fiyatlar karşısında adeta donup kaldı.

DİYARBAKIR’DA ŞEMSİYE FİYATLARI

Geçen yıla göre bu yıl şemsiye fiyatlarında yaşanan artışa dikkat çeken Sur esnafı, şemsiye fiyatlarını duyan vatandaşların şemsiye almaktan vazgeçtiğini söyledi. Geçen yıl 20 ila 60 lira arasında satılan şemsiyelerin bu yıl 125 ila 300 lira arasında değiştiğine işaret eden Sur esnafı, her ürün ve eşya da olduğu gibi şemsiyelerin de bu yıl yapılan zamlardan payını aldığını dile getirdi.

ÇELİK ŞEMSİYELER 2 BİN TL’Yİ AŞTI 

Yağmurların etkili olmasıyla birlikte şemsiye satışına başladıklarını anlatan Sur esnafı, şemsiye fiyatlarının kalitesine göre değiştiğini belirtti. Sattıkları şemsiyelerin sağlam ve kent halkının bütçesine uygun şemsiyeler olduğunu kaydeden Sur esnafı, çelik şemsiyelerin fiyatının 2 bin lirayı bile aştığını ve vatandaşların bu şemsiyeleri alacak imkanlarının olmadığını ifade etti.

KARAKIŞ KAPIDA

Sonbaharın son ayında aralıklı yağan yağmurla birlikte şemsiyelerini çıkaran vatandaşların aynı zaman da kışlık giysilerini de çıkarıp giydiklerini kaydeden Sur esnafı, yağmurla birlikte havaların soğuduğunu ve kara kış mevsiminin de kapıda olduğunu dile getirdi.

Haber: Orhan YALÇIN