Geçtiğimiz hafta Kürt kültürünü yaşatmak ve yaygınlaştırmak için "Sêva Mêxekrêj", yani "Karanfil Bezeli Elma" etkinliğini gerçekleştiren Dicle Üniversitesi Kürt Dili ve Edebiyatı Topluluğu, önemli bir çalışmaya daha imza attı. Üniversitenin topluluğuna mensup olan gençler, kitap okumanın gerekliliği, faydaları ve bölge halkı için "Kitap Eşittir Hayatın Kendisi" mottosundan hareketle "Kitapamed" isimli etkinliği 20 gençle gerçekleştirdi.

En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi? En iyi 10 tıp fakültesi belli oldu: Dicle Üniversitesi listede mi?

KÜRTÇE KİTAPLARA ÖNCELİK VERDİLER

Kulübün faaliyetlerinden dolayı özellikle Kürtçe kitaplara öncelik veren gençler, Kayapınar ilçesindeki Feqıye Teyran yakınlarından belediye otobüsüne binerek, Dicle Üniversitesi kampüsüne kadar "Yalnızca Kitap Konuşsun" mottosuyla kitap okudular. Etkinliğe yoğun ilgi gösterilirken, otobüsteki yolcuların da gençlerle beraber kitap okudukları görüldü. Etkinlik sonunda kulüp faaliyetleri çatısı altında oyunlar ve yarışmalar düzenleyen kulüp üyelerine kitap, özel tasarımlı kupa ve çantalar hediye edildi.

Haber: Devrim AKTÜRK