Yenişehir ilçesinde tüm spor branşlarına yönelik desteklerini sürdüren, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci, bu kez bilardocu sporcular ile antrenörlerine, ekipman ve malzeme desteği verdi.

Bilardocu sporculara theory Istaka dibi (radial), Theory zonar şaft (radial), monstar yeşil (uç medium),Theory eldiven, takoz ve tebeşir, eşofman ve formaların dağıtımında konuşan Kaymakam Beşikci, Diyarbakır’ın bilardo sporunda özel bir yere sahip olduğuna dikkat çekti.

Diyarbakır’da 100 kişiye dağıtıldı Diyarbakır’da 100 kişiye dağıtıldı

DİYARBAKIRLI BİLARDOCULARIN BAŞARILARI

Başkan Beşikci, şunları söyledi: “Diyarbakır, bilardo sporu açısından özel bir yere sahip olarak biliniyor. Dünya Artistik Bilardo Şampiyonu yetiştirmiş bir il olarak, bilardo sporu oldukça önemli bir geleneğe sahip. Bu geleneği sürdüren isimlerden biri ise, Dünya şampiyonumuz Hacı Arap Yaman. Türkiye genelinde lisanslı 15 bin bilardo sporcusu bulunurken, Yenişehir Belediyesi Spor Kulübü, bu sporcular içindeki önemli yeteneklere sahip. Kulübümüzün sporcuları Vedat Yılmaz Türkiye 13’ncüsü, Kenan Tan Türkiye 79’ncusu, Caner Durdu Türkiye 82’ncisi ve Baran Suna Türkiye 270’incisi olarak, Türkiye Bilardo Şampiyonası 2. Ayak Etabını başarıyla tamamlamıştır.”

LİSANSLI SPORCULARA GÖNÜLLÜ EĞİTİM

Lisanslı sporculara gönüllü eğitim de verildiğini aktaran Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Murat Beşikci “Kulüp Üçüncü Kademe Antrenörü Baran Suna’nın önderliğinde, 10 ila 55 yaşları arasındaki lisanslı sporculara gönüllü eğitim veriliyor" dedi. (Haber Merkezi)