Diyarbakır’da Türkçe ve Kürtçe oyunlar sürüyor Diyarbakır’da Türkçe ve Kürtçe oyunlar sürüyor

Dicle ilçesinde görev yapan imamlarca düzenlenen yardım etkinliğinde gönüllü vatandaşlar tarafından her türlü yiyecek, giyecek, oyuncak hediye edilerek bırakılabiliyor. Ayrıca yardım etkinliğinde her türlü gönüllü bağış yapılabiliyor. Burada oluşturulan yardımların İsrail’in çirkin saldırılarına maruz kalan Filistin’deki mazlum Gazze halkına gönderilecek. İsteyen vatandaşlar, yardım etkinliğinde istediği ürünü satın alarak ya da bağışta bulunarak katkı sunabilecek.

Yardım etkinliği hakkında bilgi veren Çavlı Mahallesi Cami İmam Hatibi Sadık Böğüç, “Yardım etkinliğini Filistin’deki mazlum halk için yapıyoruz. Bütün sevgili halkımız davetlidir. Kim elinden ne gelmişse, elinden gelen ne yardımı yapmaya çalışmışsa, yiyeceğini, içeceğini, giyeceğini, meyvesini, sebzesini getirmiştir. En azından biz de elimizden geldiği kadarıyla bir katkıda bulunalım, gelip alışveriş yapalım. Bu yaptığımız alışverişler inşallah bize hayır olarak geri dönecektir. Başka yerde alışveriş yapma ihtimali olduğu halde burada alışveriş yapmanız, inşallah size hayır olarak yazılacaktır. Cuma akşamına kadar yardım etkinliğimiz devam edecek. Onun dışında yardım yapmak isteyen varsa, müftülüğümüze gelip kendisi yine yardım yapabilir. Yardımlar her zaman açıktır. Cuma akşamına kadar buradayız” dedi.

6 ile 11 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek olan yardım etkinliğinde elde edilecek olan tüm gelirlerin Filistinlilere destek için Gazze’ye ulaştırılacağı belirtildi. (İHA)