Diyarbakır'ın son yıllarda yetiştirdiği önemli sporculardan olan Sena Kızılaslan, kariyerindeki 6.Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Milli sporcu, Sena Kızılaslan, 1- 6 Kasım Tarihleri arasında Balıkesir’de yapılan Türkiye genelinde 1900' e yakın Milli sporcuların da yer aldığı Türkiye Ümit Genç ve U 21 Karate Şampiyonasında Tüm rakiplerini yenerek Türkiye Karate Şampiyonu olarak Avrupa Karate Şampiyonası Milli Takım Seçme elemeleri katılmayı hak kazanmış oldu. 

6. KEZ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNA ULAŞMIŞ OLDU 
Diyarbakır Yurdumspor kulübü Milli sporcusu Sena Kızılaslan, Balıkesir’de yapılan Türkiye Ümit Genç ve U 21 Karate Şampiyonasında Tüm rakiplerini yenerek Türkiye Karate Şampiyonu oldu. Kızılaslan, elde ettiği başarı ile pazartesi (6 Kasım) günü yapılacak olan Avrupa Karate Şampiyonası Milli Takım Seçme elemeleri katılmayı hak kazanmış oldu. Diyarbakır Yurdumspor kulübü milli sporcusu olan Kızılaslan, Türkiye şampiyonluğunun ardında 6. kez Türkiye Şampiyonluğuna ulaşmış oldu.

BİR İLKE DAHA İMZA ATMAYI BAŞARDI 
Diyarbakır Yurdum Spor Kulübü Mili Karate sporcusu Sena Kızılaslan, İsviçre Basel Open Karate Şampiyonası’nda Altın Madalya kazarak büyük bir başarı elde etmişti ve 2 Aylık bir kısa süre zarfında arka arkaya yapılan Ulusal ve Uluslararası Karate Şampiyonları gibi Büyük organizasyonda 3 Altın 2 Gümüş 2 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 7 Madalya kazanmasının ardından şimdide Balıkesir'de yapılan Türkiye Ümit Genç ve U-21Karate Şampiyonası'nda tüm rakiplerini yenerek Türkiye Karate sampiyonu olarak Diyarbakır Karate spor tarihinde bir ilke daha imza atmayı başardı. 2020 ve 2021 yıllarında Türkiye Karate Şampiyon olarak Diyarbakır Karate spor tarihinde iki kez Üst üste Türkiye Karate Milli takıma seçilerek Avrupa Karate Şampiyonasında Türkiye Karate Milli Takımın temsil eden Kızılaslan bu kez Yaklaşık 40 gün içerisinde yapılan Ulusal ve Uluslararası Karate Şampiyonları gibi büyük organizasyonda 3 Altın 2 Gümüş 2 Bronz Madalya olmak üzere toplamda 7 Madalya kazanmasının ardından Diyarbakır Karate spor tarihinde bir ilke daha imza attı.

TFF Amedspor’u PFDK'ye sevk etti TFF Amedspor’u PFDK'ye sevk etti

"EMEK VE DESTEK VERENLERE TEŞEKKÜR EDERİM"
7.nci Kez Türkiye Karate Şampiyonluğunu kazanan ve 2 Kez Balkan Karate Şampiyonu olan Sena Kızılaslan, Türkiye Şampiyonasında kazandığı Altın Madalya sonrası yaptığı değerlendirmede kendisine destek veren isimlere teşekkür etti. Kızılaslan,"Benim buralara gelmemde en büyük payı sahibi olan başta ailem olmak üzere, Diyarbakır Yurdumspor Kulübü Başkanım Aydın Çetin'e Eski Türkiye Karate Milli Takım Teknik Direktörü Cengiz Çınar'a Diyarbakır Bölge Karate Antrenörü ve Milli Takım Antrenörlerim Mehmet Yazar’a, Ahmet Yazar'a ve bana güvenen inan Tüm arkadaşlarım sonsuz Teşekkür ederim" dedi. (Haber Merkezi)