Haber Detayı
06 Şubat 2021 - Cumartesi 11:50
 
Bismil'de normal doğum sayısı artıyor
Diyarbakır’ın Bismil İlçe Devlet Hastanesinde görevli kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Sait Özgüvercin, 24 saatte 6 normal doğum gerçekleştirdi.
SAĞLIK Haberi


MÜCADELE HABER- Bismil’de normal doğuma olan ilgi, son yıllarda büyük oranda arttı. Normal doğumla dünyaya gelen bebeklerin vajinal florayı almaları sayesinde bağışıklıklarının daha güçlü olduğunu, çocukluk çağı alerjik hastalıklara daha az yakalandıklarını ve okul başarılarının bile olumlu yönde etkilendiğini gösteren pek çok çalışma olduğunu ifade eden Bismil Devlet Hastanesi Başhekimi Abdurrahim Savcı, bununla birlikte normal doğum yapan annelerin, anne-bebek bağlanma sürecinin daha sağlıklı geliştiği, kadının bedenen ve ruhen annelik sürecine daha hızlı adapte olduğu ve emzirme ve süt miktarını artırdığını ifade etti.
 

24 saatte 6 normal doğum gerçekleştiren kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Sait Özgüvercin ise tüm anne adaylarına normal doğum önerdiklerini kaydederek, “Gebelerimize gebeliği boyunca düzenli takip ve kontrollerini yaptırmayı tavsiye ediyoruz” dedi.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Bismil'de, normal, doğum, sayısı, artıyor,
Haber Videosu
Yorumlar

Bizim Gazete
Arşiv
Haber Yazılımı
170-540-3023