Huzur-Sen: Sağlıkta şiddet olayları vahim düzeyde
Haber
26 Kasım 2021 - Cuma 14:18
 
Huzur-Sen: Sağlıkta şiddet olayları vahim düzeyde
Diyarbakır’da şizofren hastası olduğu ileri sürülen bir kadının Aile Sağlık Merkezinde görevli Doktor Aziz Tanelçi’ye bıçakla saldırmasını kınayan Huzur-Sen Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Böçkün, “Sağlık emekçilerinin can güvenliğinin olmaması kabul edilebilir bir durum değildir. Artık bu meslek grubunun sesinin duyulması gerekiyor” dedi.
SAĞLIK Haberi
Huzur-Sen: Sağlıkta şiddet olayları vahim düzeyde

MÜCADELE- Huzur Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Huzur-Sen) Diyarbakır İl Başkanı Ahmet Böçkün, Diyarbakır’ın Merkez Kayapınar İlçesi’ndeki Luna Park Aile Sağlık Merkezinde görevli Doktor Aziz Tanelçi’ye yapılan bıçaklı saldırıya tepki gösterdi. 

 

Tüm sağlık kurum ve kuruluşlarında yeterli sayıda güvenlik güçlerinin bulunması gerektiği ve aynı zamanda sağlık kurum ve kuruluşlarına kesici ve delici aletlerle giriş yapılmasının engellenmesini sağlamak adına personel eksikliğinin giderilerek kontrollerin ve güvenliğin arttırılarak sağlanması gerektiğini belirten Böçkün şöyle konuştu:

 

 

“Kayapınar ilçesi Aile Sağlık Merkezinde görevli hekimimiz Dr Aziz Tanelçi’nin gelen hastasına tedavi düzenleme maksadıyla tavsiye niteliğindeki önerisinin; şeker hastalığın var, egzersiz yap, diyet uygula demesinin farklı yorumlanması neticesinde bıçaklı saldırı ile şiddete maruz kalması son derece üzücü ve sağlıkta şiddet olaylarının vahim düzeyde olduğunun göstergesidir.

 

Pandemi sürecinin başından beri ön safta yer alıp cansiperane hizmet veren bu meslek grubunun; Mali ve Özlük haklarının ne yazık ki geri planda kalmasının yanı sıra, can güvenliğinin olmaması kabul edilebilinir bir durum değildir ve artık bu meslek grubunun sesinin duyulması gerekiyor.” Dedi. (Haber Merkezi)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Huzur-Sen:, Sağlıkta, şiddet, olayları, vahim, düzeyde,
Yorumlar
Haber Yazılımı