• USD 32,91
  • EUR 35,89
  • ALTIN 2.539,37
  • BİST100 11.173
  • BTC 66.730

Eylem Haberleri

Eylem haberleri ve güncel Eylem gelişmeleri, Eylem ile ilgili tüm video, Eylem fotoğrafları ve Eylem haberleri Mücadele Gazetesi sitemizde


POLİTİKA

Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, Iğdır İl Emniyet Müdürü Erden Sakarya’nın eylem yapan işçileri ziyaret etmesine ilişkin açıklama yaptı.

SON DAKİKA

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde maden sahalarında çalışan işçiler 13 gün önce haklarının iyileştirilmesi sebebiyle eylem başlatmıştı. Asıl sebep belli oldu.

SON DAKİKA

Antalya Valiliği, il genelinde tüm eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı. Yasak, dün geceden itibaren başladı.

GÜNCEL

Urfa Siverek’te elektrik kesintisinden dolayı ürünlerini sulayamayan çiftçiler DEDAŞ'ı protesto edip, traktörleriyle yol kapattı.

MÜCADELE ÖZEL

Bir vatandaşın tek başına "Diyarbakır minibüsleri pencereyi değil klimayı açın" pankartlı eylemi sosyal medyada viral oldu.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’da belediyelerden çıkarılan 308 kişi, Bağlar Belediyesi önünde oturma eylem başlattı. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Doğan Hatun’dan açıklama geldi.

DİYARBAKIR

Diyarbakır’da bir grup, Kayapınar’da bulunan Starbucks şubesi ile Sur’da Burger King şubesini saldırı düzenledi.

POLİTİKA

HÜDA PAR Diyarbakır İl Başkanlığı İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarına dikkat çekmek için toplandı.

SON DAKİKA

Şırnak'ta Gabar, Cudi ve Altındağları bölgeleri 7 gün süreyle "geçici özel güvenlik bölgesi" ilan edildi, valilikten vatandaşlara uyarı geldi.

SON DAKİKA

Şırnak Valiliği, iki ilçe ilçeleri sınırlarında bulunan Oymakaya bölgesinin 15 gün süreyle 'geçici özel güvenlik bölgesi' ilan edildiğini duyurdu.

SON DAKİKA

Batman Valiliği, Hasankeyf ilçesinde bazı bölgelerin 15 gün süreyle “geçici askeri güvenlik bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

SON DAKİKA

Batman Valiliği, 10 Haziran’dan geçerli olmak üzere 5 gün süreyle kent genelinde eylemlerin yasaklandığını duyurdu.

POLİTİKA

Diyarbakır’da yüzlerce kişi, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atanmasını yürüyüş yaparak protesto etti. İşte o görüntüler...

GÜNCEL

Şanlıurfa’da hayvan hakları savunucuları kucaklarına aldıkları köpekleriyle hayvanların toplatılmasına tepki gösterdi.

SON DAKİKA

Diyarbakır'da kalabalık bir grup, Filistin’deki saldırılara dikkat çekmek için kentteki 2 iş yerini kapattırdı.

POLİTİKA

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, kayyum politikalarına karşı Hakkari ve Mersin’de miting düzenleyeceklerini açıkladı.

POLİTİKA

Kayyum ataması yapılan Hakkari Belediyesi'nin bulunduğu cadde kapatılırken, aralarında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Serra Bucak, Doğan Hatun’un da bulunduğu...

SON DAKİKA

Diyarbakır Valiliği, Hakkari Belediyesi’ne kayyum ataması sonrasında kentte 4 günlük eylem yasağı kararı aldı.

POLİTİKA

DEM Parti Diyarbakır İl Örgütü, Hakkari Belediyesi’ne kayyum atamasına ilişkin bugün basın açıklaması yapacak.

Diyarbakır'da özel bir firmaya ait moto kuryeler kontak kapatarak çalışmama kararı aldı. Kuryeler tüm meslektaşlarını eylem yapmaya davet etti.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesi Oğlaklı Mahallesi'nde yapılan TOKİ deprem konutlarında yol kapatma eylemi yapıldı. Köylüler, şantiye araçlarının yolları bozduğu gerekçesiyle yolu...

Kobanê Davası'nda kararların açıklanması üzerine DEM Parti, yarın Diyarbakır, Adana ve İstanbul'da eylem çağrısı yaptı.

Kobane Davası sebebiyle Diyarbakır’da dört günlük eylem yasağı kararı sonrası sosyal medyada Diyarbakır’ı giriş yasaklandı paylaşımları yapıldı.

Kobane Davası’nda siyasetçilere verilen cezalar Diyarbakır’ın Bağlar, Kayapınar ve Yenişehir ilçelerinde yapılan yürüyüşlerle protesto edildi.

Diyarbakır, Van, Şırnak, Hakkari, Batman, Mardin ve Kars’ta; gösteri yürüyüşü, açık ve kapalı yer toplantıları ile her türlü protesto eylemleri...

Van Valiliği, kentte toplantı ve gösteri yürüyüşü gibi eylemlerin 10-15 Mayıs tarihleri arasında 6 günlüğüne yasaklandığını duyurdu.

GÜNCEL

Batman’da, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını protesto etmek amacıyla oturma eylemi düzenlendi.

POLİTİKA

Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, Urfa ve Mardin’de sık sık yaşanan elektrik kesintilerine dikkati çekmek için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı...

GÜNCEL

Hakkari’de 2007’den beri devam eden maden çalışma faaliyetlerine karşı köy sakinleri eylem başlattı. İlk nöbeti köy sakinlerinden oluşan 40 kişilik...

SON DAKİKA

Diyarbakır'da bombalı eylem hazırlığında oldukları iddiasıyla tutuklanan 2 sanık hakkında 31'er yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.