Diyarbakır’da düzenlenen “Amedspor Taraftarları Geleceği Tartışıyor” konferansında konuşan Amedspor Kulüp Başkanı Aziz Elaldı, taraftarlara “Türkiye’de kirlenmiş futbolda kimlikli duruşu olan bir tek Amedspor kaldı. Siz bu halkın takımının taraftarısınız. Bunu bilip ona göre hareket edin. Kulüp olarak bize düşen ne olursa sizinle birlikte hareket etmeye hazırız” diyerek seslendi.

“AMEDSPOR DÜNYANIN KONUŞTUĞU BİR KULÜP”

Elaldı, bugün dünyanın konuştuğu bir kulüp haline geldiklerini, taraftarların, bir takım için gerçekten bazen birinci adam, bazen 12. Adam olduğunu, Amedspor için ise birinci adam görevini yerine getirdiğini söyledi. Taraftar grupları arasında parçalı bir duruşun artık bitmesi gerektiğini ve bu duruşun bir arada güçlü bir ses olarak durması gerektiğini düşündüğünü söyleyen Elaldı, şöyle konuştu:

“KENDİ DEĞERİMİZİ KENDİ KIYMETİMİZİ BİLMELİYİZ”

Amedspor’da hafta içi mesaisi, rakip Boluspor Amedspor’da hafta içi mesaisi, rakip Boluspor

“Bunu tribünlere yansıtmamız gerekiyor. Taraftar grupları Amedspor’un milyonları bulan korosunu yönlendirecek kişilerdir. Halkı yönlendirecek kişilerdir. Onların birlikteliği bizim için çok önemlidir. Artık Türkiye’de kilenmiş futbol ve her geçen gün kirlenmeye devam eden bir futbolda Amedspor olarak kimlikli duruşlu olan bir biz kaldık. Kendi değerimizi kendi kıymetimizi bilmeliyiz. Türkiye değil belki dünyanın konuştuğu bir kulüp haline geldik. Bunun birçok sebebe var, bu kulüp bir halkın malı ve kulübü olduğun bilmektir.” Dedi.

“TARAFTARLAR GRUBU BİRLEŞMELİ”

Başkan Elaldı, Amedspor’un halkın malı olduğunu ve bir kuruşunun kendileri için namus ve şeref meselesi olduğunu da vurgulayarak, “Bireysel çıkarlar Amedspor’un önüne geçmemelidir. İnşallah bu yolun sonunda güzel günler gereceğiz. Şampiyonluk yolunda maç maç gidiyoruz. Sizden destek istiyoruz. Ama en büyük isteğimiz taraftarlar grubunun birleşmesidir” diye konuştu.

Haber: Fatih SURUÇ