Soğuk günlerde kütüphanenin sıcak ortamında ders çalışanlara motivasyon desteği için üniversitenin sosyal medya hesabından duyuru yapıldı. Yemekhaneye gelen öğrencilere çay, simit ve peynir ikram edildi.

Depremde ikinci kattan atlayan kişiden acı haber! Depremde ikinci kattan atlayan kişiden acı haber!

Final sınavlarına hazırlandıklarını belirten sınıf öğretmenliği 4. sınıf öğrencisi Aybüke Kurt, “Evde çok çalışılmıyor. Kütüphanenin ortamı çok hoşumuza gidiyor. Her türlü kitap, bilgisayar, internet desteği var” dedi. Öğrencilerin ailelerinin gönderdiği harçlıklarını kontrollü harcamaları gerektiği için sınav haftası boyunca çay, simit, peynir ve çorbaların ücretsiz dağıtılmasından memnun olan Kurt, “Öğrencilerine değer verdiği, düşünüldüğümüzü hissettirdiği ve boğazımızın sıcak bir çay geçmesini sağladığı için rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hakkı Turabi hocamıza teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖĞRENCİDEN REKTÖRE İLAHİ DÜETİ ÇAĞRISI

İngilizce öğretmenliği 2. sınıf öğrencisi Murat Civanöz ise “Arkadaşlarımızla sıcak ortamda çay, simit, peynir yedik. Öğrencilerinin halinden anlayan rektör hocamıza çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

KÜTÜPHANE SOĞUK GÜNLERDE SOKAK KEDİLERİNE DE AÇIK

Amasya Üniversitesi Hüseyin Hüsameddin Yasar Kütüphanesi, öğrencilerin yanı sıra sokak hayvanlarına da kapılarını açık tutuyor. Sokak kedileri ders çalışan öğrencilerle aynı koltuğu paylaşıyor. (IHA)

Editör: Mücadele Gazetesi