İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, X hesabından yaptığı paylaşımda, "Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığımızda (AFAD) Bakan Yardımcımız, AFAD Başkanımız ve birim yöneticilerimizle birlikte 'Değerlendirme Toplantımızı' gerçekleştirdik. #BizimİçinVarAFAD" dedi.

DİYARBAKIR’DA KRİTİK TOPLANTI

Diyarbakır futbolunun ilklerindendi Mücadele arşivinde çıktı! Diyarbakır futbolunun ilklerindendi Mücadele arşivinde çıktı!

Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su başkanlığında, kent genelinde bugün (18 Kasım) itibari ile etkili olması beklenen kuvvetli yağışlarla birlikte sel, su baskın, yıldırım, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı alınacak tedbirler için toplandı. Vali Su, vatandaşlara dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini ifade etti.

Turuncu uyarı verilen iller şöyle:

"Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Antalya, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Isparta, İstanbul, Mersin, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Niğde, Rize, Sakarya, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Şırnak, Yalova ve Zonguldak."

Sarı uyarı verilen iller ise şu şekilde:

"Aksaray, Ankara, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bartın, Bitlis, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Edirne, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İzmir, Kastamonu, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Siirt, Uşak ve Yozgat."

SARI VE TURUNCU KOD NEDİR?

'Sarı kod', genellikle orta seviyede tehlike arz eden hava koşullarını ifade ederken, 'turuncu kod' ise daha ciddi, dikkatli olunması gereken ve potansiyel zararlar doğurabilecek durumlar için kullanılır. (Haber Merkezi)