Sanatçı Ahmet Aslan, 2 Mayıs 2024, Perşembe saat 20:00’da Diyarbakır’da sevenleri ile bir araya geliyor! Aslan, Diyarbakır konseri için Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi’nde sevenleri ile buluşuyor.

Lise eğitiminden sonra Diyarbakır’da Resim Fakültesini kazanmış ancak İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nde eğitim gören Ahmet Aslan Diyarbakır’da konser verecek. Peki Bilet fiyatları ne kadar? 

BİLET FİYATLARI NE KADAR?
Salon 1- 385 lira
Salon 2- 335 lira

AHMET ASLAN KİMDİR?
1996 yılından beri yaşantısını Almanya’da sürdüren sanatçı Ahmet Aslan Türkçe’nin yanı sıra, Zazaca ve Kürtçe olarak Türküleri’niseslendirmeye devam etmektedir.

İlköğretimeğitimini köyü Taux’ta, ortaokul ve Lise eğitimini Hozat’ta tamamlamıştır. Liseeğitiminin ardından Diyarbakır Resim Fakültesini kazanmış ancak İstanbulÜniversitesi Devlet Konservatuarı Müzik Bölümü’nde eğitim görmüştür. 2008 ve2012 yılları arasında Dünya Müzik Akademisinde okumuş ve lisans eğitiminitamamlamıştır.

Diyarbakır’dan çağrı yapıldı! Her gün 50 sağlıkçı maruz kalıyor Diyarbakır’dan çağrı yapıldı! Her gün 50 sağlıkçı maruz kalıyor

Seslendirmiş olduğu parçalar ile büyük bir hayran kitlesine ulaşan usta sanatçı Ahmet Aslan aslen Tunceli Hozat’lıdır ve Hozatın Taux köyünde dünyaya gelmiştir.

Son dönemlerde Youtube video izleme sitesinde yayınlanan Minnet Eyleme parçasında yorumu ile müzik severlerin büyük ilgisini çekmiştir. Sanatçı’nın 2. solo albümü Veyve Mılaketo (Meleklerin Dansı) Kalan Müzik tarafından yayınlanmıştır. Zazaca ve Türkçe halk şarkıları ve özgün bestelerden oluşan albüm, Ahmet Aslan’ın güçlü sesi ve oldukça sade düzenlemelerle yorumlanan eserler, Tunceli’den Almanya’ya uzanan geniş bir coğrafyadan tınıları bir araya getirmiştir.

Muhabir: Abdullah AKYOL