Müzik dünyasının önemli isimlerinden Ahmet Kaya’nın ülkeye dönüş hikayesini beyazperde izleyicisiyle buluşturacak olan 'Ahmet’in Türküsü' filminin vizyon tarihi belli oldu.

1 Mart’ta seyirci ile buluşacak olan filmde Ahmet Kaya’yı Celil Nalçakan canlandırıyor. Ahmet Kaya’nın hayatının dönüm noktalarını seyirci ile buluşturacak olan filmde, ‘Kimler Ahmet Kaya’yı hedef aldı?’, ‘Neden Ahmet Kaya?’, ‘Ahmet Kaya Paris’te neler yaşadı?’, ‘Ahmet Kaya vatan hasreti çekerken başka hangi acıları yaşadı?’ gibi sorulara yanıt aranacak.

Yönetmen koltuğunda Kudret Sabancı'nın olduğu Ahmet’in Türküsü'nün yapımını Erbay Medya üstelendi. Engin Elgün ve Savaş Korkmaz’ın yazdığı Film Ahmet Kaya‘nın sadece müzik kariyerinin yanı sıra toplum üzerindeki etkisini ve eserlerini de mercek altına alıyor.

Bu da sahtesi! Gerçeğinden ayırt etmek imkansız Bu da sahtesi! Gerçeğinden ayırt etmek imkansız

AHMET KAYA’NIN EŞİ GÜLTEN KAYA DAVA AÇMIŞTI
Sanatçı Ahmet Kaya’nın yasal varisleri GAM Müzik ve eşi Gülten Kaya, geçtiğimiz yıllarda Ahmet Kaya'nın hayatını çeken yönetmen Gani Rüzgar Şavata’ya dava açmıştı. Kaya Hayaloğlu, herhangi bir projeye izin vermeyeceklerini duyurmuştu. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi