31 Mart yerel seçimlerine kısa bir süre kala partiler adaylarını tanıtmaya devam ediyor. Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti),  Batman Nejat Nasıroğlu Külliyesi Konferans Salonu’nda aday tanıtım programı ile adaylarını tanıttı. Çok sayıda partilinin izlediği programda AK Parti Batman Milletvekilleri Ferhat Nasıroğlu, AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar ve çok sayıda partili katıldı.

İşte AK Parti’nin Batman adayları:  
Batman il merkezi: Sebati Ceylan
Sason: İrfan Demir
Kozluk: Veysi Işık
Gercüş: Gündüz Günaydın
Beşiri: Sait Karabulut
Hasankeyf: Adnan Can

Nesli tehdit altında! Batman’da görüldü Nesli tehdit altında! Batman’da görüldü

Beldelerde ise: Yücebağ'da Abdullah Bil, Balpınar'da Hüseyin Geylani, Kayapınar'da Abdulmuttalip Bademci, Bekirhan'da Fırat Karabulut, İkiköprü'de de Musa Kıyanç'ı aday olarak seçmenlerine tanıttı.

Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, AK Parti’nin ülkede gerçek belediyecilik anlayışıyla halka hizmet eden belediye başkanı adaylarıyla yola çıktığını söyledi.

Konuşmasının devamında Türkiye'nin son 20 yılda 10 kat büyüdüğünü belirten Zeybekçi, “Bizlerin belediyesinde halka hizmeti göreceksiniz. Diğer partilerde hizmet diye bir şey göremezsiniz. Onlar iç kargaşa çıkartma peşindedirler. Bizde ayrımcılık yok. Bizler tek millet, tek vatan diyoruz. Aynı millet aynı hizmet diyoruz. Türküyle, Kürdüyle omuz omuza kan kana, can cana kanımız birbirine karıştı. Bazıları ayırmak istiyor diye onlara meydanı boş mı bırakacağız, asla bırakmayacağız. Batman'da 5 tane organize sanayi bölgesi kurduk. Bunlar nasıl oldu diye bilemezler. Çünkü onların böyle bir dertleri yok. Asla da olmadı ve asla da olmayacak. Onlar uluslar arası emperyalist güçlerin bu coğrafyadaki maşalarıdırlar. Onlar bizim Kürt, Türk gençlerimizin derdine düşmediler. Bizler bu ülkeyi 20 yılda 10 kat büyüterek, Dolar bazında dış ihracatı 10 katına çıkardık” diye konuştu. (İHA)

Editör: Mücadele Gazetesi