Amedspor önce teşekkür etti, sonra vazgeçti! Amedspor önce teşekkür etti, sonra vazgeçti!

Tarihinde ilk defa birinci lige yükselen Amedspor, teknik direktör Ersun Yanal'ın ekibine Tayfun Türkmen'i dahil etti. Kayseri yerel medyasında yer alan haberlere göre, Kayserispor'daki kariyerine son veren Türkmen'in Amedspor'a gitmesi, sürpriz bir hamle olarak yorumlandı.

“UMARIM ÇOK DAHA GÜZEL GÜNLERİ AMEDSPOR'DA DA YAŞARIM”
Amedspor’da birinci yardımcılık görevini üstlenecek olan Türkmen yaptığı açıklamada, "Kayserispor'da güzel günlerim oldu. Umarım çok daha güzel günleri Amedspor'da da yaşarım. Bana güvenen ve ekibine dahil eden Ersun hocama teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

TAYFUN TÜRKMEN KİMDİR?
12 Nisan 1978 tarihinde doğan Türkmen futbolculuk kariyerinde Ankaragücü, Kayserispor, Eskişehirspor ve Konyaspor formaları giydi. UEFA B Lisansı’na sahip olan Türkmen antrenörlük kariyerine 2012 yılında Konyaspor altyapısında yardımcı antrenör olarak başladı. Burada 1 yıl çalıştıktan sonra Bugsaş’a giden Türkmen 1 sene yardımcı antrenörlük yaptıktan sonra teknik direktörlüğe getirildi. Burada da 1 sene geçiren Türkmen daha sonrasında Osmanlıspor’da yardımcı antrenörlük Anadolu Selçukspor’da teknik direktörlük, İran ekibi Tractor ve Süper Lig ekibi Kayserispor’da yardımcı antrenörlük yaptı.

Kaynak: Haber Merkezi