Yaş haddinden emekliliğe ayrılan Diyarbakır Valisi Ali İhsan Su kentte ayrıldı. Su'nun veda mesajı sonrasında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yaptığı açıklamada, "İlimizin güzide takımı Amedspor’a destek vermediğiniz gibi engelli takım ve altyapının belediyeden aldığı destekleri kestiniz ve Amedspor’un desteklere ulaşmasını engellediğiniz için hakkımızı helal etmiyoruz" ifadelerine yer verdi. 

Diyarbakır TSO, Vali Su’ya "Hakkımızı Helal Etmiyoruz" dedi! Sebebini sıraladı Diyarbakır TSO, Vali Su’ya "Hakkımızı Helal Etmiyoruz" dedi! Sebebini sıraladı

Diyarbakır Valiliği da, "Spor alanında sporun bir yaşam alışkanlığı haline geldiği, talep eden herkesin spor faaliyetlerine eriştiği, uluslararası şampiyonalarda başarı elde eden ve böylelikle sporun her dalında rekabet edebilen bir seviyeye ulaşmak temel amaç olarak belirlenmiştir. Bu çercevede İlimiz merkezi ve ilçelerinde sporun ve sporcunun güçlendirilmesi için destekler sağlanmış, ilimizin yakın tarihinin en büyük spor yatırımları yine bu dönemde hayata geçirilmiştir." Açıklamasında bulundu.

Diyarbakır Valiliği’nden DTSO’ya sert yanıt! Diyarbakır Valiliği’nden DTSO’ya sert yanıt!

Amedspor Yüksek İstişare Kurulu’nda yapılan açıklama ise şöyle: "Amedspor, başta futbol olmak üzere , tekerlekli basketbol takımı, kadın futbol takımı, boks gibi birçok branşta profesyonel ve amatör liglerde mücadele eden bölgemizde en fazla lisanslı sporcusu olan bir spor kulübüdür.

Amedspor Futbol A Takımı yıllardır kentte özlemi yaşanan şampiyonluk hasretine son vermiştir. Alt Yaş Grupları, Profesyonel ve Amatör liglerde mücadele eden yüzlerce sporcumuz yaşadıkları tüm zorluklara rağmen büyük başarılar elde etmiştir. Sportif faaliyetlerin maliyetlerinin ne boyutta olduğu kamuoyu tarafından çok iyi bilinmektedir. Kulübümüz tüm branşlarda ki faaliyetlerinin giderleri İlimizdeki STK’lar, kulübümüzün yöneticileri ve kulübümüze gönül verenlerce karşılanmaktadır. Lig şampiyonluğumuz başta olmak üzere sergilediğimiz başarılı grafik halkımız tarafından büyük bir sevinç ve mutlulukla karşılandı. Kentte ve bölgede son yıllarda en başarılı spor kulübü olan Amedsporumuza, 8 yıldır kayyumla yönetilen başta belediyeler olmak üzere Valilik ve kamu kurumları tarafından hiçbir destek verilmemiştir. Bu yıl yaşadığımız şampiyonluk bölgemiz ve ülkenin dört bir yanında büyük bir sevinç ile karşılanırken, kulübümüz kentimizin mülki amirleri tarafından bir tebrik mesajı dahi almadı.

Kulübümüzün adını bile kullanmaya imtina eden valilik, hafta başında Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası’nın yayınladığı basın açıklamasına verdikleri cevapta Diyarbakır’da spor alanlarına destek verdiklerini iddia etmişlerdir. Kulübümüzün destek alması bir tarafa daha önceki yerel yönetimlerin sağladığı imkanlar dahi bu dönemde elinden alınmıştır.

Ayrıca Valilikçe açıklanan “Destek Verdik” açıklamasının nerelere ve kimlere verildiğini merak etmiyor değiliz.

Amedspor ikinci hazırlık maçından galip ayrıldı! Amedspor ikinci hazırlık maçından galip ayrıldı!

Tüm halkımızı saygıyla selamlıyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi