Diyarbakır’da 2016 yılında elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Diyarbakır'ın unutulmaz futbolcularından Şehmus Özer'i 1998 yılında Ergani'deki köyler arası Kaymakamlık Kupası'nda keşfeden teknik direktör Özcan Gökçeoğlu 2. Lig’de mücadele eden Diyarbekirspor'un başına geçti.

Özcan Gökçeoğlu

ERGANİSPOR'U 3.LİG'E ÇIKARAN TEKNİK ADAM
Özcan Gökçeoğlu Diyarbakır'da uzun yıllar Diyarbakırspor ve birçok takımda forma giydi. Gökçeoğlu futbolculuktan sonra teknik adam olarak hizmet etmeye devam etti, 1998'de Erganispor'u ilk kez 3.Lig'e çıkaran teknik adam oldu.

Şehmus Özer

ŞEHMUS ÖZER'İ KÖYLER ARASI TURNUVADA KEŞFETTİ 
O yıl Ergani Kaymakamlığı tarafından düzenlenen köyler arası turnuvada Diyarbakır'ın yetiştirdiği unutulmaz futbolculardan Amedspor’un efsane kaptanı Şehmus Özer'i keşfetti. Attığı gollerle Erganispor'u şampiyonluğa taşıyan Şehmus Özer, daha sonra Malatyaspor, Akhisarspor, Mardinspor, Mersin İdman Yurdu gibi takımlarda şampiyonluklar yaşadı.

DİYARBAKIRSPOR'DA İKİ BÜYÜK ŞAMPİYONLUK YAŞADI 
Gökçeoğlu 2001 yılında Diyarbakırspor Genç Takımı'nı namağlup olarak Türkiye şampiyonu yaparak tarihi bir başarıya imza attı. 2008-2009 sezonunda Süper Lig'e yükselen Diyarbakırspor'da yardımcı antrenör olarak görev yaptı. Daha sonra çeşitli aralıklarla Diyarbekirspor'da görev yaptı. Onun deyimiyle kendisine ne zaman ihtiyaç duyulduysa hiç düşünmeden geldi.

12 bin 500 yıllık "Diyarbakır"ın ismini kim verdi? 12 bin 500 yıllık "Diyarbakır"ın ismini kim verdi?

"DİYARBAKIR'A OLAN BORCUMU ÖDÜYORUM"
"Ben Diyarbakır'ın neferiyim" diyen Gökçeoğlu, kendisini memlekete karşı borçlu hissettiğine vurgu yaptı. Gökçeoğlu, "Diyarbakır'ın ismi çok büyüktür. Bu isim bize çok şey kattı. Bu yüzden bu güzel ve kadim kente karşı vefa borcumuz var. Ne zaman ihtiyaç duyulursa hiç düşünmeden geliyoruz. Diyarbekirspor bizim evimiz. Daha önce de şerefle vazife yaptık burada. İnşallah bu süreçte de elimizden gelenin en iyisini yapacağız " diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi