Aslen Malatya’nın Pütürge ilçesinde dünyaya gelen Kaymakam Recep Hasar, son olarak Sinop’un Ayancık ilçesinde görev yapmıştı. Hasar ilköğretimini Pütürge Dumlupınar İlköğretim Okulunda, lise öğrenimini ise Pütürge Lisesi'nde tamamladı. 2008 yılında girdiği Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 2012 yılında mezun olarak üniversite eğitimini tamamladı.

Diyarbakır'ın Bismil Ilçesi

BİLECİK’TE GÖREVE BAŞLADI

Hasar ilk olarak 2015 yılında Bilecik Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliğine intisap etti. Sırasıyla Balıkesir/Bandırma ve Sakarya/Hendek'te Kaymakam Refikliğini, İstanbul’da teftiş stajını yapıp, Ordu/Aybastı'da Kaymakam Vekili olarak görevlendirildi. Stajı içinde İngiltere'ye giderek İngiliz Devlet Yapısı, Kültürü ve Dili üzerinde eğitim aldı. Kaymakamlık Kursunu başarı ile bitirerek, 2017-2018 Bartın/Ulus Kaymakamlığı, 2018-2020 Afyonkarahisar/Kızılören, 24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Sivrice-Doğanyol depreminde üç ay süreyle AFAD yardımlarının koordinasyonu için Malatya Valiliği emrine Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi. 2020 - 2022 tarihlerinde Siirt/Şirvan Kaymakamlığı görevinde bulunan Recep Hasar, 2022’de Sinop/Ayancık Kaymakamlığına atandı.

Diyarbakır’da resimdeki başarısını çalıştığı hastanede sergiledi Diyarbakır’da resimdeki başarısını çalıştığı hastanede sergiledi

Dün yayınlanan karar ile beraber Diyarbakır’ın Bismil ilçesinin kaymakamı olan Hasar evli ve iki çocuk babasıdır.

Kaynak: Haber Merkezi