İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yapılan sokak röportajında, Zafer Partisi'nin seçim çadırını eleştiren bir kişinin sözleri tartışmaya neden oldu. Tartışma kısa sürede büyüdü ancak araya giren vatandaşlar kavgayı önledi. 

Bursa'da suya indirim! Tabelalar sadece Türkçe olacak Bursa'da suya indirim! Tabelalar sadece Türkçe olacak

Olayın sosyal medyada paylaşılması üzerine polis ekipleri harekete geçti ve şahsı gözaltına aldı.

"BURASI KÜRT BÖLGESİ, BURAYA ÇADIR AÇMASI YANLIŞ"
Röportaj sırasında bir kişi Zafer Partisi'nin Esenyurt'ta kurduğu seçim çadırını eleştirerek, "Burası Kürt bölgesi, buraya çadır açması yanlış bir şey" deyince ortalık karıştı. Röportaj nedeniyle çevrede toplanan kişiler, şahsın sözlerine tepki gösterdi. Yaşanan tartışma kısa sürede büyüdü. Araya giren vatandaşlar, tartışmanın kavgaya dönüşmesini engelledi.

ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI
Görüntülerin sosyal medyada paylaşılması üzerine çalışma başlatan polis ekipleri, Y.S. isimli şahsı gözaltına aldı. Zanlı hakkında, Türk Ceza Kanunu'nda (TCK) yer alan "halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" suçundan adli işlem başlatıldığı da öğrenildi.
 
ÜMİT ÖZDAĞ: O NOKTAYA BİZZAT GELECEĞİM
Zafer Partisi Ümit Özdağ da söz konusu görüntüleri paylaşıp sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı: "Esenyurt'a, o noktaya bizzat geleceğim. Yanımda Zafer Partisi Diyarbakır, Van, Şırnak adaylarımız olacak. Zafer Partisi'nin çadırının kurulmasına karşı çıkan bölücüler bakalım gelebilecek mi? Bölücü örgüt ne yaparsa yapsın Türk Milleti'nin kardeşliğini bozamaz."

Editör: Mücadele Gazetesi