Batman Belediyesi engellileri unutmadı! Türkçe Kürtçe sinyalizasyon Batman Belediyesi engellileri unutmadı! Türkçe Kürtçe sinyalizasyon

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’nın, Sur Belediyesi’nin mazbata töreni sonrasında makam odasında bulunan Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğraflarına yönelik hakaret iddialarının ardından mülkiye müfettişinin görevlendirildiğini duyurması sonrası Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) resmi sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

“HALKIN GERÇEK GÜNDEMİ TALAN UYGULAMALARIDIR”
DEM Parti, “Bugün her kentte kayyımlardan ve iktidar partisinden devralınan belediyelerdeki soygunlar, usulsüz harcamalar ve borç batakları açığa çıkmaktadır. Halkın gerçek gündemi işte bu talan uygulamalarıdır. Söz konusu bu durumu örtmek isteyen İçişleri Bakanlığının ucuz algı operasyonları üzerinden belediyelerimize müfettiş görevlendirmesi, eskimiş tartışmaları tekrardan gündeme getirme çabasıdır. Bakanlığın asli görevi belediyelerde yapılmış olan soygun, yolsuzluk ve talanı araştırmak, sorumluları yargıya teslim etmektir. DEM Parti olarak alnımız ak, başımız diktir.”

“BELEDİYELERİMİZ HİÇBİR SORUŞTURMADAN KAÇMAYACAKTIR”
“Belediyelerimiz hiçbir soruşturmadan kaçmayacaktır. Ancak bu soruşturmaların soygunları, yolsuzlukları ve belediyelerdeki talanı da içerecek şekilde genişletilmesini talep ediyoruz.
Son olarak Sur Belediyesinde partimiz ve belediye ile herhangi bir resmi ilişkisi olmayan bir vatandaşın hakaretlerine ve duvarda asılı olan fotoğraflara dair girişimlerine ilk karşı çıkanların ve müdahalede bulunanların Belediye Eş Başkanlarımız olduğu basına yansıyan görüntülerden de açıkça görülmektedir.”

“KİRLİ TEZGAHLARI SERT BİR BİÇİMDE KINIYORUZ”
“Algı operasyonlarıyla belediyelerimizi yıpratmaya çalışan kirli odaklara sesleniyoruz; amacınızı ve kim olduğunuzu çok iyi biliyoruz, bu ucuz komplolarınıza asla geçit vermeyeceğiz. Bu kapsamda semboller ve değerler üzerinden yürütülen bu kirli tezgahları sert biçimde kınıyoruz. Bu tezgahlara rağmen kentlerdeki ve belediyelerdeki tahribatların giderilmesi, halka hizmet verilmesi ve ekonomik krize karşı halkın korunması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” İfadesi kullanıldı.

Muhabir: Devrim AKTÜRK