Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, kent merkezinde meydana gelen içme suyu ve kanalizasyon arızalarını gidermek için 7 gün 24 saat aralıksız şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Kanalizasyon Daire Başkanlığı ile İçmesuyu Daire Başkanlığı, Yenişehir, Bağlar, Kayapınar ve Sur ilçelerinde ekiplerinin tespit ettiği, vatandaşlardan gelen ihbarların değerlendirildiği haftalık ortalama 422 kanalizasyon ve içme suyu arızasına müdahale ediyor.

96 İÇMESUYU ARIZASINA ANINDA MÜDAHELE
İçmesuyu Daire Başkanlığı’na bağlı Bakım-Onarım ekipleri, en temel ihtiyaç olan içme suyunun temininde her hangi bir aksaklık yaşandığında oluşan arızayı gidermek için yoğun çaba sarf ediyor. Ekipler, haftalık kent merkezinde meydana gelen 96 adet su patlağı arızasını gideriyor.

Diyarbakır'da bugün yağış var mı? Meteoroloji duyurdu Diyarbakır'da bugün yağış var mı? Meteoroloji duyurdu

Bakım-Onarım ekipleri, arızalar dışında DİSKİ Genel Müdürlüğü’nün, belirlediği alanlarda içme suyu şebeke hattı oluşturma ve abone bağlantıları çalışmalarında da yer alıyor.

326 KANALİZASYON ARIZASINA ANINDA MÜDAHALE
Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı, ise haftalık 326 kanalizasyon arızasına müdahale ediyor. Ekipler, yeraltında oluşan arızalara kazılı şekilde müdahale ettikten sonra bozulan caddelere asfalt sererek yolu yeniden vatandaşların hizmetine açıyor.

Çalışmalar kapsamında ekipler, son bir hafta da 8010 metre uzunluğunda kanalizasyon şebekesinin temizliğini yaparak, şebekenin aktif hale getirilmesini sağladı. Ayrıca haftalık ortalama 181 rögar ve 205 adet ızgara temizliği gerçekleştiriyor.

ALO 153 7/24 VATANDAŞLARA HİZMET VERİYOR
7/24 hizmet veren DİSKİ Genel Müdürlüğü ALO 153 hattı, vatandaşlar tarafından bildirilen arızaları direk işleme alarak ilgili birimlere iletiyor.

Vatandaşların içme suyu ve kanalizasyon konularında mağduriyet yaşanmaması için ekipler, mesai kavramı gözetmeksizin arızaların oluştuğu yere intikal ederek gerekli çalışmaları yürütüyor.

Kaynak: Haber Merkezi