Diyarbakır’da aşure ikramı yapılacak! İşte dağıtılacak yerler Diyarbakır’da aşure ikramı yapılacak! İşte dağıtılacak yerler

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, İller Bankası tarafından yapılan ancak zamanla imar alanı içerisinde kalan içme suyu hattının daha sağlıklı çalışmasını sağlamak amacıyla yer değiştirme çalışması başlattı.

İçme suyu arzında sorun yaşanmaması için eski hat iptal edilerek 410 metre uzunluğunda yeni bir hat döşendi. Çalışmaların yapıldığı Kayapınar ilçesi Mahabad Bulvarı’nda, 1000 milimetre çapında borunun içme suyu ana şebekesine bağlantısı yapılacak. Çalışmadan dolayı bazı bölgelerde zorunlu su kesintisine gidilecek.

SUR VE YENİŞEHİR’DE SU KESİNTİSİ OLACAK
Bu akşam (23.06.2024) saat 21.00 ile (24.06.2024) saat 06.00 arasında Yenişehir ve Sur ilçelerinin bazı bölgelerinde zorunlu su kesintisine gidilecek.

KESİNTİ YAPILACAK BÖLGELER
Yenişehir ilçesi; 7. Kolordu Komutanlığı, Aziziye, Gürdoğan, Dönümlü, Elidolu, 88 Evler ile Sur ilçesi; Yukarıkılıçtaş, Fetih, Yiğit Çavuş, Sati, Karabaş, Bağıvar ve Karaçalı mahallelerinde su kesintisi olacak.

DİSKİ VATANDAŞLARI UYARDI
DİSKİ'den yapılan duyuruda, su kesintisinden etkilenecek mahallelerde yaşayan vatandaşların gerekli tedbirleri almaları istendi.

Kaynak: Bülten