Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan bakım ve onarım ekiplerince kontrolden geçirilerek kış şartlarına hazır hale getiriliyor. Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, ilçe merkezindeki çöp konteynerlerinin bakımını yaparak kırsalda da ihtiyacı olan yerleşim yerlerine yeni çöp konteynerleri monte ettiklerini bildirdi. Beyoğlu,” Bakım ve onarımdan geçirdiğimiz konteynerleri aynı zamanda dezenfekte ederek, koku ve hastalık riskine karşı tedbir alıyoruz.” ifadeleriyle çevre ve insan sağlığına verdikleri önemi dile getirdi.

KOKU YAYMA VE HASTALIK RİSKİNE KARŞI ÖNLEM
Bağlar İlçesi’nde mevsimsel koşullar ve çeşitli nedenlerle tahrip olarak bakımsız hale gelen çöp konteynerleri sıkı bir kontrol ve tadilat çalışmasından geçiriliyor. Bağlar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, bu konu için uzman isimlerden oluşan ekipler oluşturdu. Gün boyu cadde ve sokaklarda çalışma yapan ekipler, tahrip olduğunu tespit ettikleri konteynerlerin bakım ve onarımını yaparak elverişli hale getiriliyor. Tamir edilen konteynerler, çevreye koku yayma ve hastalık riskine karşı da ayrıca dezenfekte ediliyor.

KIRSAL BÖLGELERE YENİ ÇÖP KONTEYNERLERİ
İhtiyacı olan kırsal yerleşim yerlerine belediye tarafından yeni çöp konteynerleri temin edilerek monte edildi. Çevre ve insan sağlığını koruma konusunda duyarlı bir tutum ortaya koyduklarını kaydeden Bağlar Hüseyin Beyoğlu, merkezde tahrip olan ve bakımsız hale gelen konteynerleri sıkı bir kontrol ve tadilattan geçirerek yenilediklerini, kırsalda da ihtiyaç duyulan bölgelere yeni konteynerler kazandırdıklarını ifade etti.

Uzmanı uyardı: Diyarbakır’da havalar bu hastalığı tetikliyor! Uzmanı uyardı: Diyarbakır’da havalar bu hastalığı tetikliyor!

“VATANDAŞLARIMIZIN TALEPLERİNİ KARŞILIKSIZ BIRAKMIYORUZ”
 Dezenfekte çalışmalarına da ayrı bir önem verdiklerini anlatan Beyoğlu, ”Temizlik süreklilik gerektiriyor. Bu çalışmaları düzenli olarak yapıyoruz. Çeşitli nedenlerle bozulan, tahrip olan ve bakımsız hale gelen konteynerleri uzman ekiplerin çalışmasıyla yeniliyoruz. Aynı zamanda çevre ve insan sağlığını korumak adına dezenfekte ediyoruz. Kırsalda da bugüne kadar tüm yerleşim yerlerimizin konteyner ihtiyacını karşıladık. Hizmet konusunda bugüne kadar belediyemize ulaşan hiçbir talebi karşılıksız bırakmadık. Bundan sonra da aynı anlayışla devam edeceğiz” dedi. (Haber Merkezi)