Diyarbakır'da gıyabi cenaze namazı kılındı Diyarbakır'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mehmet Yüksel, "Vatandaşlarımızın evlerini ziyaret ederek birlikte iftarımızı açıyoruz. Gönül bağlarımızı güçlendiriyoruz" diye konuştu. Diyarbakır Kuyumcular Odası (DİKO) 11 ayın sultanı Ramazan'da örnek bir uygulamayı hayata geçirdi. Oda yönetim kurulu, hayırsever kuyumcu esnafıyla beraber her akşam iftar saatinde vatandaşlara misafir oluyor.

Bir yandan vatandaşların ihtiyaçlarını temin ederken, diğer yandan birlikte iftar açarak gönül köprülerini güçlendiriyor.

GÖNÜL BAĞLARINI GÜÇLENDİRİYORUZ

Gönül buluşmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya gelerek manevi duyguları pekiştirmeyi amaçladıklarını belirten Diyarbakır Kuyumcular Odası Başkanı Mehmet Yüksel, Allah'ın rızasını gözeterek bu çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Başkan Yüksel, "Son derece anlamlı buluşmalar oluyor.  Her akşam bir ailemize misafir oluyoruz, güzel ve güçlü bir bağ oluşuyor. Gayemiz Allah'ın rızasına mazhar olmaktır. Desteklerinden ötürü yönetim kurulu üyelerimize ve esnafımıza çok teşekkür ediyorum " diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi