53 yıl önce bugün Diyarbakır'da Çorumspor heyecanı 53 yıl önce bugün Diyarbakır'da Çorumspor heyecanı

Eğil Kaymakamı ve Eğil Belediye Başkan Vekili Volkan Hülür, ilçede yaptığı çalışmalarla beğenileri topluyor. Hülür sokak hayvanları için ev yapımından sanat ve spor etkinliğine, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili yarışmalardan ilçenin tanıtımına kadar birçok projeye imza attı.

DİYARBAKIRLI ŞAİRLER

Eğil'de "Şairler Sokağı" kurulurken, duvarlara ise Diyarbakırlı şairlerin resimleri çizildi. Resimlerde Sezai Karakoç, Süleyman Nazif, Ziya Gökalp, Ali Emiri Efendi ve Cahit Sıtkı Tarancı'nın görselleri yer aldı.

"SAYIN KAYMAKAMIMIZ VOLKAN HÜLÜR'ÜN KATKILARI BÜYÜK"

Eğil'deki Şairler Sokağı'ndaki duvarlarda çizimleri yapan Diyarbakırlı duvar boyama sanatçısı Abdurrahman Akçakaya, "Çalışmamızda sayın Kaymakamımız Volkan Hülür Bey'in katkıları çok büyük. Hiç şüphesiz Diyarbakırlı şairleri çizmek beni çok mutlu etti. Bu şehrin bir evladı olarak, bu şehrin şairlerini çocuklarımıza yansıtmak en büyük düşüncelerimden biriydi. Bu münasebetle şairler sokağında emeğimin olması beni çok mutlu etti. Şehrimizin değerlerini anmak tüm Diyarbakırlı gençlerin hayalidir. Ben bunu gerçekleştirdim. Sağ olun." dedi.

Haber: Devrim AKTÜRK