Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı Ahi Evran parkı içerisinde bulunan İkinci Bahar Millet Kıraathanesinde 65 yaş ve üstü vatandaşların el sanatları kurslarında aldıkları eğitimler sonunda yapmış oldukları el emeği göz nuru ürünler sergilendi.

Yenişehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Yasemin Ensari, İkinci Bahar Millet Kıraathanesi üyeleri ve çok sayıda vatandaşın da katıldığı sergide el emeği ürünler vatandaşların beğenisine sunulurken, sergi renkli görüntülere de sahne oldu.

Sergi ile ilgili bilgi veren Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Yasemin Ensari, gurur verici bir tabloyla karşılaştıklarını belirterek, ’’Kıymetli büyüklerimizin sabır ve özenle hazırladıkları ürünleri sergilemenin mutluğunu yaşıyoruz. 65 yaş üstü vatandaşların maharetli ellerinin yarattığı çalışmaların görülmeye değer olduğunu söyledi.

Ensari, “65 yaş ve üzeri vatandaşlarımıza hizmet verdiğimiz İkinci Bahar Millet Kıraathanesi her yönüyle çok önemli bir alandır. Yer aldığımız bu mekanda büyüklerimizin sosyal hayata katılmalarını sağlıyoruz. El Sanatları Atölyemizde bulunan eğitmenlerimizin öncülüğünde, daha önce hiçbir sanatsal faaliyeti bulunmayan vatandaşlarımız, aldıkları eğitimlerle, çok kısa sürede eşsiz eserler oluşturmayı başardılar. Bizler de bu eserlerini sanatseverlerin beğenisine sunduk. Gelen olumlu tepkiler, onları da bizleri de çok mutlu etti. Tarihimizin ve kültürümüzün taşıyıcısı olan büyüklerimize hizmetlerimizi büyük bir azimle ve mutlulukla sürdürmeye devam edeceğiz. Hayatın son baharı olarak düşünülen 65 yaş sonrası, kurumumuzda düzenlediğimiz zihinsel, sanatsal ve kültürel etkinliklerimizle İkinci Baharları hâline geliyor. Bu nedenle hayata geçirdiğimiz ve yaptığımız çalışmalarla onların her zaman yanında olacağız" ifadelerinde bulundu.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür Vekili Yasemin Ensari, kendilerine her zaman destek veren Yenişehir Kaymakamı ve Yenişehir Belediyesi Başkan Vekili Murat Beşikci’ye ile Başkan Yardımcılarına teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Editör: Mücadele Gazetesi