Olay bir yıl önce, Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde meydana geldi. 68 yaşındaki Mehmet Ali Akarsu, yatak odasında uyurken oğlu Ümit Akarsu tarafından boğazını kesilerek ve bıçaklanarak öldürüldü. Ümit Akarsu'nun olaydan sonra sigara içtiği ve sakin bir şekilde polisleri beklediği öğrenildi.

Diyarbakır Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, polis imdat hattına gelen ihbar üzerine gidilen adreste kapının açık olduğu, katilin elinde sigara içtiği, babasının ise yatak odasında yerde yatar vaziyette kanlar içinde öldüğünün tespit edildiği belirtildi. 

"BİZ UYURKEN ODAYA GİRDİ KOCAMI TOKATLADI"
Ümit Akarsu'nun annesi Hüsniye Akarsu ve ablası Sibel Akarsu, cinayete şahit oldu. Hüsniye Akarsu, oğlu Ümit'in bipolar bozukluk hastası olduğunu ve daha önce de öfke nöbetleri geçirdiğini ifade ederek şöyle konuştu: "Eşimle yatak odasında uyuduğumuz esnada oğlum içeri girdi. Sonra babasına ‘Seni öldüreceğim’ diyerek iki tokat atıp uyandırdı. Bir süre sonra ben lavaboya gidince oğlum tekrar yatak odasına girip kapıyı arkadan kilitledi. Eşimi dövmeye başladı, odadan vurma sesleri geliyordu. Kocam bağırarak yardım istiyordu. Oğlum kapıyı açmadığı için bizde kızımla yardım edemiyorduk.

Akaryakıt istasyonu işçisi bıçaklı saldırıda öldü Akaryakıt istasyonu işçisi bıçaklı saldırıda öldü

"ÜF PÜF EDİYORDU, SİNİRLENDİM ÖLDÜRDÜM" 
Ümit Akarsu kan donduran olayı şu sözlerle anlattı:  “Uykumdan ağrılarla uyandım, sonra bir sigara içtim. Boynumun neden ağrıdığının hesabını sormak için babamın uyuduğu yatak odasına gittim. Babamı uyandırdım, o da her zaman ki gibi olayları geçiştirmeye çalıştı. Üf, püf edip vurdumduymaz hareketlerle bulununca sinir oldum. Kendisine önce bir tokat attım. Sonra daha da sinirlenerek on yılın acısını çıkarmaya çalıştım. Annem lavaboya gidince fırsat bulup mutfağa giderek bıçak aldım ve tekrar odaya girip kapıyı kilitledim. Tekrar hesap sormak için belki düzgün cevap verir insan olmuştur diye düşündüm. Ancak babam aynı şekilde devam etti. Elimdeki bıçakla babamın boğazına önce iki kez vurdum. Sonra bir darbe de vücuduna vurdum bu sırada ablam balkondan içeri girdi. Bana engel olmaya çalıştı. Benim de enerjim tükenmişti ancak babamı öldürmeye kararlıydım, çünkü laftan anlamıyordu."

AKIL VE RUH SAĞLIĞI YERİNDE 
Ümit Akarsu'nun akıl ve ruh sağlığının yerinde olduğu tespit edildi. Baba katilinin ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması isteniyor.

Kaynak: Sözcü